ŞİLE BEACH VOLLEY MUHTEŞEM FİNALLE SON BULDU

629

Şile Belediyesinin katkıları ve Barlas İnşaatın sponsorluğunda gerçekleşen 15. Şile Plaj Voleybolu Müsabakalarında bu yıl birbirinden değerli profesyonel sporcular yarıştı.Şile’de Pro beach oyuncularının mücadeleleri Ege ve Akdeniz plajlarında yapılan müsabakaları aratmadı.

Organizasyonluğunu Şile’nin renkli  siması ve gençlerin abisi  Savaş Çetin’in yaptığı ve her yıl geleneksel olarak düzenlediği 15.  plaj voleybolu  05 Temmuz Cuma günü start verip, 07 Temmuz Pazar günü sona erdi.

15.Şile Plaj Voleybolunun şampiyonları, Kızlarda Fenerbahçe’nin Milli Sporcuları; 1.Bahar Toksoy-Müge Ocakçı , erkeklerde ise muhteşem bir final maçını kazanan Milli Sporcular Bilal Dönmez-İbrahim Çadır ikilisi oldu.

15 yıldır aralıksız olarak devam eden Plaj voleybolunda, sporcular kadar seyirciler de heyecanlı anlar yaşadı. Organizatör ve komite Başkanı Savaş Çetin, 3 gün boyunca güneşin altında, turnuvanın organizasyonunu ve sunuculuğunu başarı ile yaparak, 15 yıllık performansından hiçbir şey kaybetmemesi, sporseverlerin dikkatinden kaçmadı.

İlk olarak turnuvanın tanıtımını Bilir Pastanesinde basına anlatan Savaş Çetin, plaj voleybol müsabakası hakkında bilgi vermişti. Ardından 05 Temmuz Cuma Günü Şile Fusha Beach’te Şile Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, Belediye Başkanı İlham Ocaklı’nın servis vuruşlarıyla başlayan müsabaka 3 gün boyunca devam etti.Barlas inşaatın ana sponsorluğunda, Şile Belediyesi ve sporsever esnafların  katkılarıyla düzenlenen voleybol turnuvasına  18 erkek, 12 bayan toplam 30 takım katıldı.

Bu organizasyon Milli Sporcu Galatasaray veteranlar kaptanı ve pro beach voley hocası Zafer Akdemir ve Doğuş Üniversitesi spor hocası Ulaş Saydam’ın katkıları ile yapılmıştır.

Üç gün boyunca Şile’nin Ayazma plajında yapılan müsabakalarda sporcular hem denizin, hem de güneşin keyfini çıkarırken, bir taraftan da kıyasıya mücadele ettiler. İlk gün takımlar arasında oynanan oyunlarda elemeler yapıldı. İkinci günde devam eden maçların ardından  3. Gün yarı finaller ve finaller oynandı. İstanbul’dan gelen birçok voleybolcu, Şile plajında yapılan plaj voleybolunu bir başka sevdiklerini ve keyifle oynadıklarını ifade ettiler.

“07 Temmuz Pazar günü oynanan yarı final ve final maçlarına ilgi her zaman olduğu gibi yoğundu. Final maçına Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,Şile Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Güllüce,İlçe Emniyet Müdürü Murat Öztaş,İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Ayvallı, İlçe Spor Müdürü Tanju Altınay,AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, Ümraniye Şöforler Odası Başkanı Nezih Mert,ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren, turnuvanın ana sponsoru Ömer Özbilgin ve sporseverler katıldı.

Bu yıl hem bayanlarda hemde erkeklerde Türkiye’nin tanınmış sporcuları mücadele ettiler.Galatasaray,Beşiktaş,Fenerbahçe gibi Türkiyenin bir numaralı takımlarımızın sporcuları kıyasıya mücadele ettiler ve izleyenlere güzel maçlar izlettiler.

Bayanlarda ve erkeklerde yarı final sonrası finale Bahar Toksoy-Müge Ocakçı ve Medine Demiröz-Olcan Uslu kaldı.Zevkli ve çekişmeli geçen maçı Fenerbahçe’nin tecrübeli sporcuları Bahar Toksoy-Müge Ocakçı çifti zorlanmadan kazandılar.Erkeklerde ise ;Bilal Dönmez-İbrahim Çadır ile Mücahit Atınöz -Aykın Başkan finale kaldılar.Çok çekişmeli ve bir o kadarda heyecanlı geçen müsabakada Milli Sporcular Bilal Dönmez ve İbrahim Çadır tecrübeleriyle maçı kazanmasını bildiler ve erkeklerde şampiyon oldular.

Heyecanlı ve iddialı oynanan maçlar sonrasında;

Kızlarda

1- Bahar Toksoy-Müge Ocakçı çifti

2- Medine Demiröz-Olcan Uslu çifti

3- Öykü Akdemir-Eylül Nur Soner çifti

Erkeklerde:

1-Bilal Dönmez-İbrahim Çadır çifti

2- Mücahit Atınöz- Aykın Başkan çifti

3- Emir A Akdoğan – Ömer Uygur çifti

 

Oynanan final maçının ardından ödül töreni yapıldı. Törende Şile Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Güllüce, “Savaş bizim yörenin çocuğu, her yıl kendisine belediye olarak bu güzel organizasyonu yaptığı için destek veriyor, hatta birlikte birçok şeyi yapıyoruz. Çalışan ve ilçemize bir şeyler katan herkesi belediye olarak desteklemekten mutluyuz. Özellikle böyle gençlerin spora olan ilgileri bizi heyecanlandırıyor. Üç gün boyunca bu plajlarda spor vardı.Ben tüm sporcuları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından plaket töreni yapıldı ve hatıra fotoğrafları çekildi.

BASIN UNUTULMADI

Her yıl plaj voleybolunu yakından takip eden Şile basını, organizatör Savaş Çetin ve komite tarafından unutulmayarak, birer plaketle onurlandırıldı. Organizasyon komite Başkanı Savaş Çetin konuşmasında; “bizleri her yıl yalnız bırakmayıp verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Basın; bulunduğu yerin sesidir, gözüdür, kulağıdır. Kendilerine emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.