Şile Anadolu Lisesi Tubitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı…

136

Şile Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırlamış olduğu Tubitak 4006 Bilim Fuarı Etkinliği 11-05-2022 Çarşamba günü okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Bilimsel çalışmaların sergilendiği Tübitak Etkinlik Bilim Fuarının açılışına Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Keser, Kamu Kurum Müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra sergiledikleri standatlarda projelerini sergileyen öğrenciler, yaptıkları bilimsel çalışmaları protokole tanıtarak sunumlarını gerçekleştirdiler.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, projeleri ilgi ve dikkatlice inceledikten sonra öğrencilere yaptıkları çalışmalar için tebrik edip, başarılar diledi. Kaymakam Nebi Kaya, “okullarda bilimsel içerikli çalışmalar yapmak, öğrencilerimizi bu çalışmalara teşvik etmek gelecek yarınlarımız için çok büyük önem taşımaktadır. Burada bütün arkadaşlarımız hazırladıkları çalışmalar hem kendileri hem de hepimiz için çok önem taşımaktadır. Bütün öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Geleceğin mühendisleri, doktorları, bilim insanları hazırladıkları her bir projeyi en ince detaylarıyla ele alarak, günlük hayata bilimsel ışık tutmaya çalıştılar.