ŞİL’DE KIZILAY’IN GENÇ EKİBİ BASINLA BULUŞTU YAPACAKLARINI ANLATTI

460

Kızılay Şile Şube Temsilciliğinin yeni idari kadrosu Yavuz Temel başkanlığında 22 Şubat günü yerel basını ağırladı.

Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan dernek merkezinde bir sabah kahvaltısı veren Temel’e diğer yöneticiler Uğur İncekara ve Cansel Öztürk’de eşlik ettiler.

Samimi bir hava içinde gerçekleşen kahvaltıdan sonra basını bilgilendiren genç dernek başkanı sözlerine bu güne kadar kuruma emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı.

Kızılay’ın yeni yapılanma kapsamında da faaliyetlerini hız kesmeden devam edeceğine değinen Temel, “Kumanya dağıtımlarımız, rutin ve özel kan bağışı kampanyalarımız hız kesmeden devam edecektir.” Dedi.

Siyasi ve ideolojik hiçbir ayırım yapmadan herkese kapılarının açık olduğunu vurgulayan Yavuz Temel “Kızılay Türk milletinindir. Kimseye özel olarak ait değildir. Bu yüzden de herkesi kara gün dostu Kızılayımıza destek olmaya davet ediyorum” dedi.

İlk ve Ortaokullarda yaptıkları sunumlarla gençleri bilinçlendirdiklerini de söyleyen Yavuz Temel, kamu personelleri için de benzer bir çalışma yapacaklarını işaret etti.

Şile’nin her bir mahallesinde kahvehanelere ilk yardım dolabı projelerinin olduğunu söyleyen Temel gönüllülük esasına dayalı olarak her mahallede bir temsilci belirlemeyi istediklerini de vurguladı.