Sezai Karakoç Kütüphanesi Açıldı

799

Ümraniye Belediyesinin desteğiyle hazırlanan Fatih İmam Hatip Ortaokulu Sezai Karakoç Kütüphanesinin açılışı Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.


Ümraniye Belediyesi eğitim alanındaki desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Belediye tarafından desteklenen Fatih İmam Hatip Ortaokulu Sezai Karakoç Kütüphanesinin açılışı bugün yapılan bir tören ile gerçekleşti. Açılış programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürü İsmail Yıldırım, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Açılış programında ilk olarak Okul Müdürü İsmail Yıldırım bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Yıldırım, Başkan Hasan Can’a okullarına yaptığı katkıları için teşekkürlerini sundu.

“‘Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur’ sözünün en büyük örneği Fatih İmam hatip ortaokuludur” diyerek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Biz ne kadar bakarsak bakalım heyecanlı ve işini seven idareciler olmazsa bu başarılar elde edilmez. Bu bakımdan kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Hasan Can: “Biz sadece Fatih İmam Hatip Ortaokulu’na değil Ümraniye’deki tüm okullarımıza her anlamda destek veriyoruz. 5 sene önce Ümraniye’de sadece bir imam hatip okulu vardı. Daha sonra devletimizin 4+4+4 sistemiyle aldığı kararla birlikte çalışmalarımızı başlattık ve şuan Ümraniye’de 15 imam hatip ortaokulu ve lise var” dedi. Madenler Mahallesinde yapılacak olan İmam Hatip Anadolu Lisesinin müjdesini de veren Başkan Hasan Can, “Tabiî ki belediye olarak sadece imam hatip yapmıyoruz. 15 Temmuz’da bu vatanın bağrına hançer saplanmak istendi ve bu hançeri saplayanlar, milletin hayırlı evlat yetiştirmesi için milletin yardımları ile yapılan okullarda yetişti.  15 Temmuz’dan sonra devlet olarak bu okullara el konuldu. Bu okullar artık gerçek amacında vatana hayırlı evlat yetiştirecek” diyerek sözlerine son verdi.

Protokol konuşmalarının ardından Fatih İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Yıldırım, okullarına yapmış olduğu katkılarından dolayı Başkan Hasan Can’a bir teşekkür plaketi takdim etti. Ardından Sezai Karakoç Kütüphanesinin açılışı, yapılan duanın ardından kurdela kesilerek gerçekleşti. Başkan Hasan Can ve protokol daha sonra kütüphaneyi ve sınıfları gezdi.