ŞEYMA DÖĞÜCÜ; “İSMAİL ERDEM BAŞKANIMIZIN EKİBİYLE ÇALIŞMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

362

Bölge yerel basın temsilcileriyle buluşan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü; “İsmail Erdem Başkanın ekibiyle çalışmaktan büyük gurur duyuyorum” dedi. Belediyeden işçi çıkarılacağı yönündeki söylentilerin dikkate alınmamasını isteyen Başkan Döğücü, “İşini layıkı ile yapan ehliyet ve liyakat sahibi hiçbir arkadaşımızın aşıyla ve işiyle oynamak gibi bir düşüncemiz olmaz, olamaz” dedi.

31 Mart’ta göreve gelmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen vatandaşın memnuniyetini kazanan çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan Döğücü, son zamanlarda iyice artan bir takım spekülasyonlara ve iddialara gülüp geçtiğini ifade etti. Gazetecilerin istifa ve belediye yönetimindeki çeşitli iddialara yönelik sorularına yanıt veren Döğücü; “Bu yola çıkarken bazı sonuçları göze alarak çıktık. Asıl sorumluluğumuzun yeni başladığı bilinciyle hareket ederek işimize bakıyoruz. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Birilerinin oturduğu yerden ürettiği boş laflara karnımız tok. Dedikodu ile mücadele timi kursak yeridir” dedi.

Sancaktepe Belediyesi’nin borcu hizmet ve yatırımların karşılığıdır ve sadece bizim değil tüm belediyelerin sorunudur. Kimse Ataşehir ve Kartal’ın borcunu konuşmuyor. Her işin olduğu gibi borçların da üstesinden geleceğiz. Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik krizi hayatın her alanında olduğu gibi biz yerel yönetimleri de derinden etkilediği bir gerçek. İnşaat faaliyetleri başta olmak üzere belediyeler iskanla ilgili zor bir süreçten geçiyor. Bu noktada vatandaşımıza kolaylıklar sunuyoruz. Gider kalemlerimizde özellikle araç gibi konularda tasarrufa yöneldik ve ilk meyvelerini almaya başladık. Yakın bir tarihte bu ekonomik zorlukların da üstesinden geleceğiz.

İşten personel çıkarma noktasında da çeşitli söylentiler yayılmak isteniyor. İŞKUR’dan alınan geçici personel zaten 9 aylık geçici süre ile görev yapan arkadaşlarımızdan oluşuyordu onun dışında işini layıkı ile yapan ehliyet ve liyakat sahibi hiçbir arkadaşımızın aşıyla ve işiyle oynamak gibi bir düşüncemiz olmaz, olamaz da. Ama şunu yapıyoruz, daha verimli iş üretme ve hizmet yapmak için çalışma ekiplerini ve sahalarını test ediyoruz.İsmail Erdem Başkanın ekibiyle çalışmaktan büyük gurur duyuyorum.İsmail Erdem Başkanımla beraber çalıştık.Ben Sancaktepe Belediyesi’nde ilk başörtülü başkan yardımcısı idim.İsmail Başkanımla sürekli istişare ediyoruz” dedi.