Sevgilisinin Evini Dinamitle Patlattı: 2 Ölü

519
ANTALYA’DA ESKİ MADENCİ GÖNÜL İLİŞKİSİ YAŞADIĞI KADININ EVİNİ, HAZIRLADIĞI DİNAMİTLE SABAHA KARŞI PATLATTI. (- İSA AKAR/ANTALYA-İHA)

Antalya’da eski madenci gönül ilişkisi yaşadığı kadının evini, hazırladığı dinamitle sabaha karşı patlattı. Patlamada şahıs ve kadın hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Mustafa Alper (49) bugün sabah saat 05.30 sıralarında Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mahallesi TOKİ konutlarında 4 katlı bir binanın 3’üncü katında yaşayan Nurcan Demiröz’ün (52) yanına geldi. Eski madenci olduğu öğrenilen Alper daha önce gönül ilişkisi yaşadığı ve eğlence merkezlerinde çalışan Demiröz ile evin kapısında konuşmaya başladı. Komşuların ifadesine göre Demiröz’le tartışan Alper, kadın kapıyı kapattığı sırada, hazırladığı dinamiti patlattı. Olayda Alper ve Demiröz hayatını kaybetti. Patlamanın etkisiyle evde ve alt ve üst katlardaki dairelerde hasar meydana geldi.

Valilikten açıklama

Antalya Valiliğinden olayla ilgili yapılan açıklamada ise, “17 Mayıs günü saat 05.30 sıralarında ilimiz Döşemealtı ilçesi Çıplaklı Mevkiinde bulunan Toki konutlarının üçüncü katındaki bir ikamette meydana gelen patlama sonucunda 1 bayan ve 1 erkek olmak üzere 2 şahıs olay yerinde ölmüştür. Olayla ve olay yeri ile ilgili olarak uzman ekiplerce gerekli inceleme ve araştırmalar sürdürülmekte olup, ilk belirlemelere göre ölen şahıslardan erkek olanın 1968 Konya Taşkent nüfusuna kayıtlı M.A., bayanın ise 1973 Afyon Dinar nüfusuna kayıtlı N.D. olduğu, iki şahıs arasında geçmişe dayalı duygusal ilişki ve irtibatlarının bulunduğu, aralarında çıkan ve sebebi bilinmeyen bir tartışma sonrasında M.A. isimli şahsın sabah 05.30 sıralarında bayanın ikametinin kapısına geldiği ve içeriye girmek için zorladığı, bu esnada sebebi henüz belirlenemeyen bir patlama neticesinde 2 şahsın da olay yerinde öldüğü anlaşılmıştır” denildi.

Kaynak: İHA