ŞENGÜL ÇİFTLİĞİ TÜRSAB AİLESİ VE BAŞKAN OCAKLI İLE YETKİLİLERİ AĞIRLADI..

1063

Ağva’nın eşsiz mekanlarından Şengül Çiftliği, Şile Belediyesi’nin ilçenin turizmine yönelik düzenlediği Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği yönetimi ve üyesi acente temsilcileri gezisinin finaline ev sahipliği yaptı. TÜRSAB Ailesi ve Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ile yöneticileri akşam yemeğinde ağırlayan Şengül Çiftliği, yine başarılı bir organizasyon gerçekleştirdi.

Şile Belediyesi, gastronomi, kültür, tarih ve doğal güzelliklerin bir arada harmanlandığı Şile’de, ilçe turizminin gelişmesi açısından önemli ve değerli bir organizasyona imza attı. Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın; Şile’yi turizmde daha ileri taşımak ve şehrin tanıtımına destek olmak amacıyla, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetimi ve üyesi acente temsilcileri ile düzenlediği tanıtım programı bölgemizin eşsiz mekanlarından Şengül Çiftliği’ndeki akşam yemeğiyle tamamlandı. Her zamanki gibi unutulmaz bir akşamın yaşandığı Şengül Çiftliği’nde konuklar ilçenin şanına yaraşır şekilde ağırlandı. Şengül Çiftliği sahibi Mustafa Şengül ve mekan personeli dört dörtlük bir hizmet sundu. Şile’nin ve Ağva’nın turizm potansiyeli, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri hakkında aktarılan detaylı bilgilerin, ilçe turizmine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile’deki turizm değerlerinin tanıtılması ve tur programlarına ilçemizin cazibe noktalarının turizm ekosistemine daha fazla dahil edilmesi amacıyla TÜRSAB yetkilileriyle birlikte tanıtım etkinliğinde bir araya geldi. Yapıcı işbirliklerine imza atılan tanıtım etkinliği sonrası, TÜRSAB’a bağlı seyahat acentelerinin de destekleriyle hem Şile’de turizm çeşitliliğini artıracak hem de Şile’nin tüm Türkiye’ye tanıtılmasını sağlayacak nitelikli turizm çalışmalarına devam edilmesi kararlaştırıldı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: Şile’yi Tüm Türkiye’ye Tanıtmayı Hedefliyoruz!

TÜRSAB Yönetimini ve Üye Acentaları Şile’de ağırlayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Turizm profesyonelleri, tur operatörleri ve seyahat acentalarını buluşturan toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmasında turizm sektörünün lokomotifi durumunda olan seyahat acentalarının Şile’ye gelen her turistte çok büyük emeği ve gayreti olduğunu vurgulayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Kapımız da gönlümüz de Türkiye’nin ve İstanbul’un vitrini ve en önemli turizmi güzergâhlarından biri olan Şile’ye gelecek olan turistlere sonuna kadar açık. Doğa turizmi, kültür turizmi, gastronomi ve yaz turizmi açısından eşsiz değerlere sahip Şile’mizin, turizmden hak ettiği payı almasının zamanı çoktan geldi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB), güzel ilçemiz Şile’nin en iyi şekilde tüm Türkiye’ye  tanıtılması, anlatılması ve destinasyon olarak pazarlaması için elden gelen her şeyin yapılması adına verdiği desteklere teşekkür ediyoruz. Turizmde başarının sırrı, arzu ve heyecan ile çalışmaktır. Birlikte çalışacağız ve başaracağız.” şeklinde konuşarak, Şile turizmi için belirlenen hedefleri vurguladı.

İşbirliği Artarak Devam Edecek!

Tanıtım günü boyunca masaya yatırılan konular hakkında önümüzdeki aylarda daha detaylı çalışmalar gerçekleştirilerek, hem İstanbul turizmine, hem de Şile turizmine katkı sağlayacak projelere ve çalışmalara imza atılacak.