SATRANÇ TURNUVASI SANCAKTEPE’DE BAŞLADI

709

Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, “9’uncu Geleneksel Sancaktepe Gelişimin Merkezi Satranç Turnuvası”  96 okuldan 443 öğrencinin katılımıyla başladı.

Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe İlçe Milli EğitimMüdürlüğü işbirliğiyle Mustafa Öncel Spor Kompeksi’nde “9’uncu Geleneksel Sancaktepe Gelişimin Merkezi Satranç Turnuvası” Belediye Başkanı İsmail Erdem’in katılımıyla başladı.Yüzlerce sporcunun katıldığı turnuvada öğrenciler kıyasıya mücadele etti. İstanbul geneli tüm okulların katılımına açık olan turnuva, 6 tur İsviçre sistemi ve 35 dk +30 saniye eklemeli tempoda yapıldı. Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler-Ümitler olmak üzere 5 kategoride yapılan turnuvaya katılan tüm öğrencilere Sancaktepe Belediyesi tarafından satranç seti hediye edildi. Başkan İsmail Erdem de turnuvanın yapıldığı alana gelerek turnuvaya katılan öğrencileri ziyaret etti. Minik Sema ile turnuvanın açılış maçını oynayan Başkan Erdem, müsabakalarda tüm öğrencilere başarılar diledi.

“Hepiniz gönüllerin şampiyonusunuz “
Sancaktepe’de sportif faaliyetlere yönelik birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Bu turnuvaya katılan 96 okuldan 443 öğrencimiz var. Hepsi yetenekli hepsi zeki hepsi kabiliyetli. Daha henüz turnuvanın başındayız.  Hepinizi göstermiş olduğu cesaret ve yarışmaya katıldığınızdan dolayı kutluyorum. Hepiniz gönüllerin şampiyonusunuz. Hepiniz yarışacaksınız ama hepinizi birinci olarak gelip olarak görüyoruz” dedi.