SANCAKTEPE’Lİ ANNELER İFTARDA BULUŞTU

99

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Anneler Günü nedeniyle Sancaktepeli annelerle iftar programında bir araya geldi.

Sancaktepe Belediye Av.Başkanı Şeyma Döğücü, Anneler Günü nedeniyle Sancaktepeli annelerle iftar programında bir araya geldi. Başkan Döğücü, “Biz kadınlar el ele verirsek gerek Sancaktepe’de, gerek İstanbul’da ve gerek Türkiye’de huzuru, barışı, kardeşliği her daim üstün kılabiliriz” dedi.

Sancaktepe Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programında Sancaktepeli anneleri ve anne adaylarını bir araya getirdi. Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen programa MHP Sancaktepe Kadın Kolları Başkanı Öznur Balcı ile çok sayıda davetli katıldı. İftar öncesinde Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ezanın okunmasıyla oruçlar hep birlikte açıldı.

İftar yemeğinin ardından kürsüye gelen Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Döğücü, “İstanbul’un bir tane kadın belediye başkanı var. Bu nedenle annelerimizi, Anneler Günü’nde yalnız bırakamazdık. Davetimize icabet ettiniz, şeref verdiniz. İlçemizde ilk olarak görevlendirildiğimizde, malumunuz birçok sözler duyduk; ‘Kadından belediye başkanı olur mu?’ diye. Ama bugün ikinci ayımızı tamamlıyoruz ve bugün dönüp baktığımızda, kampanya süreci de dahil olmak üzere şu ana kadar yaptığımız işlerde Sancaktepe’nin kadın belediye başkanını çok sevdiğini ve desteklediğini görüyoruz. Ben burada hanımefendiler varken, bütün Sancaktepe’ye siz hanımefendiler nezdinden teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra MHP Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Balcı, Başkan Şeyma Döğücü’ye bütün anneler adına çiçek takdim etti.

Program öncesinde konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, “Bugün Sancaktepe olarak, bir kadın belediye başkanı olarak, bir anne olarak Sancaktepe’mizdeki hanımefendileri, anneleri davet ettik ve bugün Anneler Günü’nde iftarımızı birlikte yapacağız. Ben annelerimizin ne kadar fedakar çalıştıklarını, gerek sosyal hayatta, gerek siyasal hayatta, kısaca hayatın her alanında kadınların fedakarlıklarıyla nelerin yapıldığını çok iyi bilen, bizatihi yaşayan birisi olarak, hanımlarımızla bu akşamı beraber geçirmek istedik. Bizim için çok büyük anlamı var. İnşallah hanımefendiler de memnun kalacaktır diye ümit ediyorum. Anneler Günü mesajı olarak da şunu söylemek istiyorum. Biz kadınlar el ele verirsek gerek Sancaktepe’de, gerek İstanbul’da ve gerek Türkiye’de huzuru, barışı, kardeşliği her daim üstün kılabiliriz. Çünkü biz anneyiz ya da anne adayıyız. İçimizde merhamet, şefkat duygusuyla hareket ediyoruz ve ülkemizdeki tek bir evladımızın bile gözünün yaşını istemeyiz. Onun için, gözyaşlarımız hep mutluluk için aksın diyoruz. Anneler, kadınlar el ele versin, ülkemiz için çalışsın diyoruz” diye konuştu.