Sancaktepe Belediyesi’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Program

0
19

Sancaktepe Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle düzenlenen programda Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu Sancaktepe’li bayanlarla bir araya geldi.

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’de katıldı.

Programda konuşan Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu kültürümüzün ve inancımızın kadına çok büyük haklar verdiğini, erkek ile kadını bir elmanın iki yarısına benzeterek; eşleri, birbirlerinin elbiseleri olarak tanımladığı belirterek “ Boşanmaların çoğaldığı, aile içi şiddetin kol gezdiği, töre cinayetlerinin yaşandığı, pek çok kadının istemediği evliliğe zorlandığı, berdellerin yaşandığı, başlık parasının gençlerin önünde engel teşkil ettiği bir tablo var. Tüm bunları kadınlarımızın bilinçlenmesi ve topluma kendi haklarını kabul ettirmeleri neticesinde aşacağız” dedi. Erdem ülkemizde kadınlarımızın eğitim sorununun her geçen gün azaldığını belirterek, daha bilinçli bir nesil yetiştirildiğini ifade etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ise yaptığı konuşmada “Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Doğumdan itibaren hayatımızın her anında büyük emeği olan kadınlarımızın hayatımızda müstesna bir yeri vardır. Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakârlıklar gösteren ve rol üstlenen kadınlarımıza sahip çıkmalı ve hak ettikleri değeri vermeliyiz”.şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here