Sancaktepe Belediyesi 2.Etnospor Kültür Festivaline Katıldı

611
????????????????????????????????????

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Yenikapı miting alanında organize edilen 2. Etnospor Kültür Festivali sona erdi.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Ok Yaydan Çıktı” sloganıyla düzenlenen festivale Türk dünyasından ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen katılımcılar, festivalde renkli görüntülere sahne oldu.

Festivalde Sancaktepe Belediyesi tarafından kurulan stant ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Festival boyunca Sancaktepe Belediyesi standında Genç Gelecek ve Mutlu Evler Merkezi sanat atölyesi, Ahşap Yakma, Ebru, Rölyef, Hat, Ahşap Oyma, Gümüş İşlemeciliği, Deri Tasarımı, Kaligrafi, Filografi, Akrilik Boya Resim ve Çini workshop çalışmaları, Tattoo ( el kınası), Spor Okulları, şampiyonlarla bilek güreşi, ve Genç Gelecek Müzik Kulübü canlı müzik performansları ile gençlerin ilgi odağı oldu.

Etnospor Kültür Festivalinde geleneksel Türk sporlarının yanı sıra geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı, tarihi el sanatları atölyeleri, kılıç kalkan gösterileri ve atlı gösteriler gibi pek çok etkinlik yapıldı. Şölen havasında geçen festivale, gençler yoğun ilgi gösterdi. Gençler, festivalde hem spor yarışmalarına katıldı hem de kültürel faaliyetlere dahil oldu.