Samsunlular Büyükada’ya Çıkarma Yaptılar

530

İSTANBUL-Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF)’in düzenlediği yaza merhaba gecesinde gemilerle Büyükada’ya giden Samsunlular doyasıya hasret giderdi. Geleneksel olarak her sene 19Mayıs’da bir araya geldiklerini belirten SAMDEF Genel Başkanı  Metin Şenel ‘ hemşehrilerimizle bir araya gelip yeni projeler üretiyoruz.’dedi. 

Kartal Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Büyükada’daki sosyal tesislerde gerçekleştirilen gecede, bir araya gelen Samsun’lular biribirleriyle hasret giderdi.

SAMDEF’in “Minik Duvarları Yıkalım” isimli sosyal sorumluluk projesi geçen dönem Yılın Sivil Toplum Projeleri programında yarı finale kalarak ödüllendirilmişti. SAMDEF, Samsun’daki cezaevlerinde başlattığı “Minik Duvarları Yıkalım” projesini önümüzdeki dönemde tüm Türkiye’ye taşımak istiyor.

Samsun’un yüksek turizm potansiyeline rağmen hak ettiği ziyaretçi sayısına ulaşamadığını belirten SAMDEF Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Yalçın Öz Türkiye’nin en büyük turizm tur operatörleriyle ve yerel tur operatörleriyle karşılıklı görüşmeler sonucunda Samsun Turu organizasyonunun başlatılması için harekete geçtiklerini belirtti.