ŞAMPİYONLAR ŞEHRİ ÜSKÜDAR BİR ŞAMPİYON DAHA KAZANDI

465

Macaristan’ın Budapeşte kentinde 02-11 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenen Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’na Büyük Bayanlar 50 kg kategorisinde katılan Üsküdar Belediyesi sporcusu Esra Kiraz Dünya şampiyonu oldu.

Esra Kiraz,15 rakibin olduğu bu kategoride her iki kolda da yenilgisiz finale çıktı. Slovakyalı ve Kazakistanlı rakiplerini yenerek büyük bir başarı elde etti. Ülkemize başarı ile geri dönen Esra Kiraz, Başkan Hilmi Türkmen ile makamında bir araya geldi.

Şampiyonlar şehri Üsküdar’ın bir şampiyon daha kazandığını ifade eden Başkan Hilmi Türkmen, “Esra Kiraz kızımız özellikle bilek güreşinde dünyadaki bütün madalyaları toparladı. En son Budapeşte’de düzenlenen Bilek güreşi Dünya Şampiyonası’nda bütün dünyayı tuş etti.  Çok zorlu rakipleri var Kazakistan’dan, Slovakya’dan, Rusya’dan, Ukrayna’dan  özellikle doğu bloku ülkelerin bu alandaki sporcuları başarılı ama karşılarında bileği bükülmez bir Türk ve Üsküdarlı bir sultan var. Sevgili şampiyonumuzu tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz. Biz her zaman Esra’mızın hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılı olması ve başarılarını devam ettirmesi için kulüp olarak ve belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz “ dedi.

Bilek güreşi Dünya şampiyonu Esra Kiraz ise, “Ben bu yarışmaya gerçekten çok zorluklarla hazırlandım. Hazırlandığım dönemlerde de Başkanımızın desteği her zaman yanımdaydı. Bir tekne turu olmuştu Üsküdar Belediye başkanımızda beni oraya davet etmişti, yarışmaya da çok az bir zaman kalmıştı bende başkanımın yanına gittim kendisiyle görüştüğümde, “Başkanım Dünya Şampiyonası var benim için duâ eder misin, size söz veriyorum bu yıl dünya şampiyonu olacağım” dedim, Başkanım, “Ben zaten sana güveniyorum, senin bileğin bükülmez” demişti.  Sözümü tuttuğum ve İstiklâl Marşımızı tüm dünyaya iki kere dinletmiş olduğum için ayrıca gurur duyuyorum, ” ifadelerini kullandı.

Başkan Hilmi Türkmen Dünya şampiyonu olan Esra Kiraz’a ülkemize kazandırdığı başarısından dolayı ödülünü takdim etti.