ŞADER RAHMİ ÇAKAR’LA DEVAM

1771

Şile Ağva ve Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği 23.Olağan Genel Kurulunu yaptı. Genel Kurulda tek liste olarak Rahmi Çakar ve ekibi tekrar seçildi.

Kongrenin sunumunu ise ünlü tiyatrocu ve sunucu Şile’de yaşamaya karar veren Selin Dilmen yaptı.

Kongreye Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Şile Emniyet Müdürü Abdulvahid Ünal, Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil, CHP Şile İlçe Başkanı Şecaattin Güney, MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıcak, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, STK Başkanları,Muhtarlar ve Üyeler katıldı.

Divan Başkanlığını Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, Başkan yardımcılığını Şile Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Tonbul ve Ağva Muhtarı Ersin Külahlı yaptılar.

Kongrenin 2 yıldan 3 yıla çıkarılması için verilen önergenin gündeme alınması istendi. Divan Başkanı önergeyi oylatarak gündeme aldı.

Gündem maddeleri geçildikten sonra sıra yeni yönetimin seçimine geldi. Divan Başkanı Listeleri istedi, Rahmi Çakar listesini teslim etti. Başka Liste olmayınca Divan Başkanı oylamaya sundu ve Rahmi Çakar’ın listesi kabul edildi ve 3 yıl daha ekibiyle beraber ŞADER başkanı olmayı hak kazandı.

ŞADER Başkanı Rahmi Çakar; öncelikle bizlere tekrar bu görevi verdiğiniz için teşekkür ederim. Projelerini anlattı, projelerinin içinde en dikkat çeken ise üyelerin SMS yoluyla derneğe her ay 5 tl gibi bir yardım edecekleri cep telefonundan yapılacak yardım idi. Eğer bu çalışmaları tutarsa bundan sonra dernekte kesinlikle maddi sıkıntının olmayacağını ve başkan kim olursa olsun faaliyetlerini çok daha rahat yapacağını söyledi. Projelerimizi Köy Köy gezerek halkımıza anlatacağız dedi.

Belediye Başkanı Can Tabakoğlu; ben öncelikle Şile’miz adına ve hemşericilik aidatı anlamında kurulmuş olan bu derneğe bugüne kadar kurucusundan, başkanına ve yöneticilerinden hayatta olanları tebrik ediyor ve kutluyorum. Hayatta olmayanlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Şile’miz 62 mahalleden oluşmaktadır. Bu derneğimizin adı da Şile Ve Ağva civar köyleridir. Şile’mizin değerlerinin güçlendirilmesi bu derneğimiz inde görevidir. Sivil toplum örgütlerinin değerinden bahseden Tabakoğlu sözlerine şöyle devam etti. Sivil toplum örgütlerinin üç önemli hedefi olmalıdır.1-Ekonomi değerlerini yaşatmak ve güçlendirmek.2-Sosyo kültürel değerlerini yaşatmak ve güçlendirmek.3-Ekoloji yani doğal değerlerini muhafaza etmek ve güçlendirmek.

Ben Şile’nin değerlerini kaybettikten sonra efkarlanan bir Hemşeri olmak istemiyorum diyen Tabakoğlu varken kıymet bilelim ve var olan değerlerimizi yükseltelim dedi.

Şile Kaymakamı Salih Yüce; ben Şile’de görev yapmaktan mutluyum. Şile İstanbul’un en şirin ilçesi, Şile’ye hizmet etmekten çok mutluyum. Şile’nin çatı derneği olan ŞADER Şile’de kongresini yaparak bu unvanı almaya hak kazanmıştır. Bundan sonra ŞADER nerede program yaparsa yapsın bende katılacağım. Yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum dedi.

Şile’li bayanların el emeği göz nuru işledikleri tepsiler Şile kaymakamı Salih Yüce,Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve Şile Emniyet Müdürü Abdulvahid Ünal’a hediye edildi.

YENİ YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU ASİL                 YÖNETİM KURULU YEDEK

RAHMİ ÇAKAR                                                     NİLGÜN İÇÖZ

ALEV MÜBECCEL YAMAN                               İBRAHİM GİRGİN

AHMET ÖZDEMİR                                               ADNAN KÖKÇÜ

SÜLEYMAN HİLMİ EREN                                 TEVFİK ÖZDEMİR

HAYRETTİN CEYHUN                                        İHSAN ŞEN

HÜSEYİN YAVAŞ                                                  AHMET KİREMİTÇİ

KADİR CAN KARATAŞ                                       RECEP OLGAÇ

KADİR AKPINAR                                                 SERKAN YEŞİLTEPE

HAKAN ÖZCAN                                                    SELMAN GÜL   

ÖZLEM ERMAN BAŞAK                                   SAMET SOYASLAN

NECATİ SÖNMEZ                                                 İMRAN ERSOY

FATİH YILDIZ                                                       YAVUZ ANKARA

TURGAY TUNCER                                               HASAN KUL

FUAT KORKMAZ                                                  HÜSEYİN KOCA

AHMET COŞKUN                                                 ORHAN KÜÇÜKERMAN

 

DENETLEME ASİL                                                 DENETLEME YEDEK

ERTUĞRUL ÖZCAN                                              MURAT ASLAN

MUSA COŞKUN                                                       İLKER ÖZGÜR

SACİT TERZİ                                                           HASAN YENİÇERİ