ŞADER FUTBOL ŞÖLENİNİN ŞAMPİYONU DENİZLİ

503

ŞADER (Şile ve  Ağva Civar Köyleri dostluk turnuvasının şampiyonu Finalde Hacıllı Köyünü 6-3 yenen Denizli Köyü oldu.Yağmurun altında bol göllü bir maçla heyecen dolu dakikalar yaşayan taraftarlar,maç sonunda iki takımıda ayakta alkışladılar.

ŞADER’in yeni Başkanı Süleyman Hilmi Eren, yönetimi ve futbol komitesi dede toprağında ve Ümraniye’de yaşayan Şilelileri bir spor organizasyonu ile bir araya getirdi. Lig usulünde gerçekleşen dostluk turnuvasına 20 köyün takımı katıldı.

Heyecan dolu  turnuva da 5’er takımdan 4 adet grup oluşturuldu ve bu takımlardan her Pazar iki sahada yapılan 8 karşılaşma ile devam etti . Köy futbol  takımlarının15  hafta 94 mücadele sonucunda Denizli Köyü takımı 6 Ocak Pazar günü  Hacıllı Köyü ile yaptığı final maçını 6 – 3 kazandı ve ŞAMPİYON oldu. Pınarlı Köyü ise Akçakese Köyünü 1-0 yenerek 3. Oldu. Turnuvanın en centilmen Köyü İhsanoğlu ,en az gol yiyen takımı Pınarlı ve en çok gol atan ise Denizli Köyünden Gürdal Erzurumlu oldu.

Denizli Köyü takımı tüm maçlarını kazanarak ŞAMPİYON oldu.Gurup maçlarını ,çeyrek final maçlarını ve yarı final maçlarının tümünü kazandı.

Final Müsabakasına ve Kupa törenine, Ümraniye Kaymakamı  Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Ethem Koyuncu, Şile Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Kara, AK Parti Şile ilçe Başkanı Erdoğan Akgül, İYİ Parti Şile İlçe  Başkanı Kahraman Koç, Şile Belediye Meclis Üyeleri  Yalçın Kurnaz,  Hüseyin Özgür, Sezgin Ertürk, Mehmet Kömürcü, Standart Pompa Ortağı Cevat Terzi, Korkmaz Çelik Tencere Ortağı Faruk Korkmaz, Ümraniye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı  Mehmet Yıldız, Şile Yıldızspor Kulübü Başkanı Hasan Çiftçi, ŞADER eski başkanları  Abdurrahim Aksu, Niyazi Karaman,Erol Elmas, Köy Muhtarları, Köy dernek başkanları, ŞADER yönetimi ve futbola gönül vermiş  taraftarlar katıldı.

05 Ocak Pazar akşamı Ümraniye Yeşilvadi Konakları Futbolpark Tesislerinde gerçekleşen Final müsabakasının ardından Kupa töreninde konuşma yapan ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren, turnuvaya katılan tüm köy takımlarımıza, turnuvamıza maddi anlamda destek olan sponsorlarımıza, özellikle turnuvamızın ana sponsorları Standart Pompa ortağı Cevat Terzi ve Korkmaz Çelik tencere ortağı Faruk Korkmaz’a teşekkür ederim. Standart Pompa ortağı saygıdeğer abim Cevat Terzi turnuvamızın ödül sponsoru oldu. Kendisi bana ödüllerin en iyisini ve kalitelisini al. Paradan kaçınma dedi. Bizde kupaları ve ödülleri en kalitelilerinden aldık. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Turnuva boyunca Komitemizde yer alan ve çok büyük emekleri olan kardeşlerim (Abdullah Karadeniz, Hakan Şengül, Samet Soyaslan,Emre Günay,Armağan Sağlam,Erdal Karadeniz,Okan Tüzen,Niyazi Ceylan )Disiplin Komitesinde yer alan ağabeylerim Abidin Deniz ve İmran Ersoy’a katkılarından dolayı teşekkür ederim.Köy Takım yöneticilerine bizlere gösterdikleri iyi niyet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.Hakemlerimize ve Ambulans firmasına ,çalışanlarına teşekkür ediyorum.Her hafta maçlarımızı yaklaşık 1.500 kişi izledi.Açılışımızda ve Final müsabakasında ve ödül töreninde bizleri yalnız bırakmayan Ümraniye Kaymakamımız Suat Dervişoğlu’na,Ümraniye Belediye Başkanımız İsmet Yıldırım’a,Turnuva boyunca istişarede olduğumuz ve her hafta turnuvadaki durum hakkında bilgi alan,maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Şile Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı’ya ve Kandıra Belediye Başkanımız Adnan Turan’a özellikle teşekkür ediyorum.Basın mensubu arkadaşlarıma ve Şile’den gelerek turnuvamızın sunuculuğunu yapan Savaş Çetin kardeşime teşekkür ediyorum.Turnuvamızı sorunsuz bitirdik,inşallah bütün köylerimizin katılacağı ŞADER yaz futbol turnuvamızı Şile Stadında Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı’nın katkıları ile gerçekleştireceğiz dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Başkan Süleyman Hilmi Eren’i ve yönetiminin yanı sıra tüm futbolcuları tebrik etti ve havanın yağışlı olmasına rağmen köylerine ve spora sahip çıkıp her şartta bu müsabakayı izlemeye gelen tüm seyircileri de kutlayarak teşekkür etti.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Ümraniye Belediye Başkanına ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında tüm futbolculara, seyircilere ve destek olan herkese teşekkür etti.

Turnuvaya katılan köyler

Akçakese,Göksu,Denizli,Gökmaslı,Ubeyli,Çataklı,Büyük Aşağıköy,Büyük Bucaklı,İsaköy,Şuayipli,Kurfallı,Yeniköy,Pınarlı,Yağcılar,Hacıköy,Soğullar,Hacıllı,Sevişli,İhsanoğlu,Koltuköy