Saadetli Sevim: Filistin Özgürlüğüne Kavuşuncaya Dek Durmayacağız

0
140

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Filistin özgürlüğüne kavuşuncaya dek susmayacağız, durmayacağız, yorulmayacağız” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması esnasında İsrail’in gerçekleştirdiği katliama dair açıklamalarda bulundu.

Amerika’nın büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını Filistinlilerin protesto ettiğini anımsatan Sevim, “Siyonist İsrail bu protestolara orantısız ve acımasız bir şekilde karşılık verdi. İsrail’in bu saldırıları sonucunda onlarca kardeşimiz şehit oldu. Binlerce yaralımız var. Sayı vermek istemiyorum çünkü bu büyük direnişin ve acının istatistiği tutulamaz” şeklinde konuştu.

BM’nin Yok Hükmündeki Kararlarıyla İsrail Durmaz!

Esas acı olan şeyin İslam ülkelerinin gerçek bir tepki ortaya koyamaması olduğunu ifade eden Başkan Sevim, “Kınamalar, cılız tepkiler, etkisiz açıklamalar devam ettikçe İsrail şiddetinden vazgeçmeyecek, işgal ettiği topraklardaki haksız iddialarından asla geri durmayacaktır. Bu pervasız saldırılarının bir sonu olmayacaktır. Hamasi nutuklarla, yapılan kınamalarla, BM’nin yok hükmündeki kararlarıyla İsrail durmayacak, zorbalığından geri adım atmayacaktır. Oysaki hepimiz biliyoruz ki İsrail, sözden değil güçten anlar. Güç iktidarlar için yaptırımdır. Bizler için bir ve beraber olmaktır. Hamd olsun İslam Alemi Kudüs için Filistin için her zaman ayaktadır” diye konuştu.

Yöneticiler Derhal Harekete Geçmeli!

İslam Coğrafyasındaki yöneticilerin derhal harekete geçmesi gerektiğine de vurgu yapan Abdullah Sevim, “Filistin’in ve Kudüs’ün kurtuluşu için gerek ülkemiz gerekse diğer İslam Coğrafyasında yer alan ülkeleri idare edenler, derhal harekete geçmeli, ellerinden ne geliyorsa ortaya koymalı, kuru laf kalabalıklarıyla, siyasi manevralarla günü kurtarma çabasından uzak durmalıdır. Gün onlar için dün olduğu gibi bugünde harekete geçme günüdür” ifadelerini kullandı.

İktidarın Miting Kararı Anlamsız!

AK Parti iktidarının Filistin konusunda aldığı kararlara da değinen Sevim, “AK Parti iktidarının aldığı 3 günlük yas ilan etme, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı toplantıya çağırma girişimlerini olumlu karşılıyoruz. Ancak özellikte İslam İşbirliği Teşkilatı’nın gerçek manada harekete geçmesi gerektiğini ve vaktin yas ilan etme değil ayağa kalkma vakti olduğunu da ifade etmek istiyoruz. Ayrıca, iktidarın miting kararını da maalesef anlamsızdır. İktidarların yapması gereken miting yapmak değil icraat ortaya koymaktır. Bununla birlikte Filistin için atılmış en küçük adım tarafımızca değerlidir” dedi.

Filistin İçin Pazar Günü Yenikapı’ya

Saadet Partisi olarak Filistin davasını savunmaktan asla vazgeçmeyeceklerinin de altını çizen Başkan Sevim, “Bizim İsrail’e ihtiyacımız yok. Biz biliyoruz ki Kudüs İslam’ındır. Biz biliyoruz ki Filistin toprakları Filistinlilerindir. Dün olduğu gibi bugünde İsrail işgali son bulana, Filistin özgürlüğüne kavuşuncaya dek susmayacağız, durmayacağız, yorulmayacağız. Milli Görüş Hareketi olarak Filistin için Kudüs için sayısız miting düzenledik. Çok yakın zamanda dahi çok büyük 2 mitingle Filistin’e ve Kudüs’e sahip çıktık. Şimdi de pazar günü Yenikapı’da Millet İttifakı olarak düzenleyeceğimiz mitinge tüm İstanbulluları davet ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here