SAADETLİ GÜRLÜ’DEN KERBELA AÇIKLAMASI

669

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, “Kerbela’dan çıkartılabilecek en büyük ders, Hz. Hüseyin’in zalime ve zulme karşı başkaldırısı ve zulme karşı direnişidir” dedi.

Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, Kerbala olayının yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Kerbela’da yaşananların çok acı olduğunu vurgulayan Gürlü, “Kerbela’yı her hatırladığımızda, Hazreti Hüseyin’i ve Kerbela Şehitleri’ni her anışımızda içimiz yanıyor. Bu elim hadise yüreğimizde bir yara olarak duruyor. Ben, bu vesile ile Hz. Hüseyin (r.a.) başta olmak üzere tüm Kerbela Şehitleri’ni rahmetle, saygıyla ve sevgiyle anıyorum” şeklinde konuştu.

Kerbela’dan ders çıkartmak gerektiğini ifade eden Başkan Gürlü, “Kerbela’dan çıkartılabilecek en büyük ders, Hz. Hüseyin’in zalime ve zulme karşı başkaldırısı ve zulme karşı direnişidir. Bizler de Milli Görüşçüler olarak dün olduğu gibi bugün ve yarında zalime ve zulme karşı mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kerbela’dan çıkartılabilecek bir ders daha olduğunu söyleyen Başkan Gürlü, “Elbette ki Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri’ne toz kondurmak, aziz hatıraları aleyhine tek bir söz söylemek gibi niyetim kesinlikle yok. Ancak, şu noktaya vurgu yapmak istiyorum. Kerbela’da iki tarafta Müslümandı. Maalesef bugün de İslam Alemi’nin kimi yerlerinde Müslümanlar yine Müslümanların kanlarını akıtıyor. Hepimiz Kerbala’dan ders almalı ve bu acı hadisenin dersiyle de bugünkü acılara da son vermeliyiz” diye konuştu