RAMAZAN’DA KOMŞULUK

0
17

Komşuluk temalı Çekmeköy Belediyesi 3. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda başvurular devam ederken; Ramazan sofraları çekilen filmlere doğal plato oldu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Çekmeköy Belediyesi Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın teması Komşuluk. Büyükşehirlerde unutulmaya yüz tutan komşuluğun sinema aracılığıyla hatırlatılmasını amaçlayan yarışmaya başvurular devam ediyor.  Paylaşma ayı olarak bilinen Ramazan’da paylaşılan sofralar berekete dönüşürken; bir yandan da kaybedilen komşuluk ilişkilerinin hatırlanması için kayda alınıyor.  

Toplam Ödül 65 Bin

Son başvuru tarihi 1 Eylül 2018 olan yarışmada başvurular www.cekmekoykisafilm.com adresinden alınıyor.   Yarışmanın sonunda birinci seçilen filme 20 Bin TL, ikinciye 15 Bin TL, üçüncüye 10 Bin TL verilecek. En İyi Komşuluk Özel Ödülü’ne 5 bin TL, jüri özel ödülüne 5 bin TL ve 5 film için 2’şer bin TL mansiyon ödülü sinemaya emek verenlerin olacak.

Birol Güven, Burak Hakkı, Erol Erdoğan, Betül Soysal Bozdoğan, Turgay Tanülkü, Azerbaycan’dan Mehriban Zeki ve Bosna Hersek’ten Ahmed İmamoviç’in jüri üyesi olduğu yarışmada dereceye girenler ödüllerini, 9 Ekim 2018 Salı günü düzenlenecek törende alacaklar.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,  “Eskiden komşular birbirlerine çat kapı gider, ikram için yarışırlardı; artık misafirlik bile randevu ile oluyor. Ramazan sofraları, sıcacık komşuluk ilişkilerinin en güzelinin yaşandığı yerlerden bir tanesi… Bu yılki kısa film yarışmamız için de iyi bir anlatım vesilesi olacağını düşünenle bu fırsatı kaçırmasın,” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here