ÖZDİL:’’ESNAFIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ’’

973

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, geleneksel hale getirdiği iftar programlarına bir yenisini daha ekledi. Binlerce esnafın katıldığı iftar yemeğinde kürsüye çıkan Başkan Mehmet Özdil, “Ümraniye esnafının hakkını kimseye yedirmeyiz” diye konuştu.

Binlerce üye esnafın katıldığı iftar yemeğine Vals Düğün salonu ev sahipliği yaptı. Beklenen den çok daha fazla katılımın gerçekleştiği programa, İstanbul Esnaf Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdoğdu, Üsküdar Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Terlan Kaya, Ak Parti Ümraniye ilçe başkan yardımcıları, CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk, MHP Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, AK Parti Şile İlçe Başkan Yardımcıları, MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıcak,Ümraniye İŞKUR Müdürü Yaşar Efiloğlu, Şile Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Tonbul, Şile Otobüsçüler kooperatifi Başkanı Kemal Özcan,çeşitli STK temsilcileri, muhtarlar ve esnaf aileleri katıldı.

İftar öncesi tüm konuklarıyla tek tek ilgilenen Başkan Mehmet Özdil esnaflara ve ailelerine hitap etti. Konuşması esnafların alkışları ile sık sık kesilen Özdil, şunları kaydetti:

“ 3 yıl önce bu salonda sizlerin güveni ve teveccühü ile göreve geldim. İnanın o günden beri gece gündüz demeden hep sizin için çalıştık, çabaladık ve geldiğimiz noktada hamdolsun birçok yenilik ve hizmete imza attık. Her şeyden önce sizlerin malı mülkü olan ve adeta gasp edilmiş trilyonlarca liralık servetinizi kurtarmanın hukuki mücadelesini başlattık. Ümraniye esnafının malını hiç kimselere yedirmeme noktasında kararlıyız. Esnafımızın trilyonlarca liralık malı mülkü 9 kişinin yetkisi altında olamaz. Mahkeme salonlarının önünde başlattığımız hukuk mücadelemiz sizin lehinize sonuçlanıyor. Sizlerden bir kez daha rica ediyorum: bu sizin malınız, mülkünüz. Lütfen hepiniz duyarlı olun. Hak arama davamızda daha bilinçli olup bizim yanımızda sıkı sıkı kenetlenin. Sosyal ve ticari alanda ses getiren çok sayıda yeniliğe imza attık. Üye aidatlarının düşürülmesi, hizmet anlaşmaları, eğitimler, kurs programları gibi çok sayıda hizmette bulunduk. Genelde ve yerelde sorunlarınızın çözümü için ilgili makamlarla diyalog kurduk”

Mehmet Özdil’in konuşması sonrası kürsüye çıkan İstanbul Esnaf Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz ise Mehmet Özdil’in görev süresi boyunca istikrarlı bir performans sergilediğini belirtti.

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası öncülüğünde düzenlenen iftara katılımın çok yüksek olması, Vals Düğün Salonu’nun hizmet ve personel yetersizliği sonucu kısa bir kargaşa yaşandı. Bunu üzerine mikrofonu tekrar eline alan Başkan Özdil konuklarından özür dileyip, “Böyle programlarda istenmeyen şeylerde olabiliyor maalesef. Programımıza yoğun ilgi ve müessesenin hizmet yetersizliği böyle bir sonuca sebep oldu. Herkesten özür dilerim” diye konuştu.

Konuklar, Mehmet Özdil’in bu davranışı karşısında kendisine alkış ve tezahüratlarla destek verdi.

Haber : Enes Esenkaya