Oyun Karavanı, Ümraniye’den Uğurlandı

0
105

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu ve Ümraniye Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen Oyun Karavanı projesinin İstanbul’daki son durağı Ümraniye oldu. Karavan; Güneydoğu Anadolu’ya uğurlandı.

Çocukların sağlıklı büyümeleri ve yaşlarına uygun etkinliklerle vakit geçirmelerini sağlayan Ümraniye Belediyesi; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Oyun Karavanı” projesinin de organizatörlerinden biri oldu. Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ne gidecek olan Karavanın İstanbul’daki son durağı Ümraniye oldu. Ümraniye Santral Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı,  Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda Ümraniyeli katıldı.

Programdan önce Başkan Hasan Can, Akit TV, DHA, İHA, AA gibi kanal ve gazetelerden basın mensuplarına Oyun Karavanı projesi hakkında bilgi verdi.

 

Programda Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu, bir selamlama konuşması gerçekleştirerek “Allah kazasız belasız gitmeyi nasip etsin” ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Yetişme çağında olan çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerini olumlu yönde etkileyen en önemli şey oyundur. Bir eğitimci olarak söylüyorum ki, oyun oynamayan çocuğun çok tarafı eksik kalmıştır. Çocuğun geleceğe hazırlanması ufkunun, vizyonunun gelişmesi oyunlar sayesindedir” dedi ve belediye olarak, yaptıkları etkinliklerle bunun önüne geçmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Hasan Can, Oyun Karavanı projesinin önemine değinerek, projenin sadece çocuklar açısından değil Türkiye’nin farklı bölgesindeki insanların memleket olarak doğu, batı, kuzey, güneyiyle bir olduğumuzu anlaması için de önemli olduğunu söyledi. Başkan Hasan Can, Filistin’de şehit edilen Müslüman kardeşlerimizden bahsederek “Hep beraber zulmün karşısında, mazlumun yanında olacağız. Terör devleti İsrail’i kınıyoruz” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu programda yaptığı konuşmada; çocukların boş zamanlarını Oyun Karavanı gibi etkinliklerle geçirmesinin ve geleneksel değerlerimizin yaşatılmasının öneminden bahsederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

İstanbul’dan yolculuğa başlayan Oyun Karavanı; Güneydoğu Anadolu bölgesinde 7 şehri daha gezerek binlerce çocukla buluşup tekrar İstanbul’a dönecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesine çocukları eğlendirmeye gidecek olan ve hedef kitlesi; kimsesiz çocuklar, ilköğretim okulları ve engelli çocuklar olan oyun tırı çocukları; oyun müsabakaları, animasyon oyunları, ilk yardım eğitimleri, palyaço, boyama kitabı ve kalemleri, şişme oyun alanları, sinema ve animasyon gösterileri, seksek, ip atlama, çember çevirme halat çekmece, mendil kapmaca, şapka, ayakkabı, tişört, geleneksel sokak yarışma oyunlarıyla buluşturacak ve binlerce oyuncak dağıtılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here