Nitelikli Eğitimin Adresi; Sancaktepe Bilgi Evleri

235

Çocukların çağımızın getirdiği teknolojik imkânlardan faydalanabileceği, ödevlerini eğiticiler gözetiminde yapabileceği, ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını gönderebileceği bir ortam sunan ve tüm hizmetlerin ücretsiz verildiği bilgievleri, Sancaktepeli minikleri geleceğe hazırlıyor.

20 Bilgievinden 65 Binin Üzerinde Öğrenci Faydalanıyor

Her yıl eğitim sezonunda öğrencilerden yoğun ilgi gören ve her geçen yıl merkez ve öğretmen sayısını artıran, alanında uzman öğretmen kadrosuyla, fonksiyonel binalarıyla eğitim hizmeti vermeye devam eden bilgievlerinden bugün itibariyle 65 binin üzerinde öğrenci faydalanıyor. Bilgievlerinde; masa tenisi ve spor alanları, bekleme alanı, 24 kişilik bilgisayar dersliği, kütüphane, İngilizce, Matematik, Satranç, Türkçe, Fen, Sosyal Bilgiler derslikleri ve bazılarında tiyatro ve konferans için kullanılabilir 60 kişilik çok amaçlı salon bulunuyor.

Çocukları İnternet Kafelerden Kurtardı
Bilgi Evlerinde ders takviyelerinin yanı sıra kültür ve tarih gezileri, şiir dinletileri, çocuk şenlikleri, bilgi yarışmaları ile belirli gün ve haftalara ilişkin sosyal aktiviteler de düzenleniyor. Öğrenciler, gönüllü olarak görev yapan öğretmenler eşliğinde ders görüyor. Haftanın 7 günü sabahtan akşama kadar açık olan ve çocukları internet kafelerden kurtaran bilgievlerinde, öğrencilere, okul ödevlerini yapmaları konusunda da yardımcı olunuyor. Öğrenci, okuldan verilen ödevleri merkezdeki bilgisayarları kullanarak hazırlayabiliyor.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü 20 bilgi evinde 65 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek ; “Bilgi Evleri sadece Sancaktepe’de değil Türkiye’de de ses getiren bir projedir. Bilgi evlerimizde gençlerimiz, günün teknolojik imkânlarıyla geleceğe hazırlanıyor. Milli ve manevi değerlerine bağlı, özgüveni yüksek, kültürlü bireyler olarak yetişiyor” şeklinde konuştu.