MÜJDE ŞİLE YENİ DEVLET HASTANESİNE KAVUŞUYOR

1010

YENİ DEVLET HASTANESİNİN RUHSATI ÇIKTI

Şile için zorunlu ihtiyaç haline gelen Yeni Devlet Hastanesinin yapım hazırlıklarında son imza atıldı. Şile Kaymakamı Salih Yüce, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu’nun katılımıyla Yeni Şile Devlet Hastanesinin ruhsatı imzalandı.

TEMELLER ATILIYOR

Şile Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılarak Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen yeni devlet hastanesinin ihale süreci tamamlandı, hafriyat çalışmaları başladı. Yoğun uğraşlar sonucu Şile’ye kavuşturulacak olan Yeni Devlet Hastanesinin temellerinin Ağustos ayında atılması ve 2018 Eylül ayında hizmete açılması hedefleniyor.

Ruhsat tahsisi imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Can Tabakoğlu; “Yaklaşık yüz yataklı bir kapasitede hizmet verecek olan tüm uzman kadroların yer aldığı C tipi devlet hastanemiz Şile’de uzun yıllardır beklenen standardın müjdecisi, hastanemizle beraber 800km2 alanı, 57 köyü ile toplam 62 mahallesi olan bir Şile var. 2018 yılında tamamlanması hedeflenen Ağva yolumuzla bu hastaneye İstanbul’un en uzak noktası Ağva’dan da 10dk da ulaşılabilecek. Hastanenin temininden projelendirilmesine, tahsisine kadar emeği geçen tüm herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şile’mize hayırlı uğurlu olsun.” Sözleri ile Şile Devlet Hastanesi ruhsatını imzaladı.

TEDAVİ İÇİN İLÇE DIŞINA GİTMEYE SON

Projenin tamamlanması ile birlikte köylerin de hastane yetersizliği ve ulaşım eksikliğinden kaynaklı sıkıntıları son buluyor. Şile-İstanbul yolu üzerinde Meşrutiyet Kavşağı karşısı, OGM yanına yapılacak olan hastane Şile-Ağva Otoyolu’nun da tamamlanması ile tüm mahallelere yakın hale gelecek. Otoyolun tamamlanması ile Ağva-Şile arası 20km’ye düşerken hastaneye ve diğer gerekli kurumlara ulaşımda rahatlamış olacak.