Muhtar Servet Şimşek Bir İlke Daha İmza Attı

705

Ümraniye Cemil Meriç Kültür Merkezinde , İstiklal Mahallesi Gönüllüleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Onuncu Köy  Tiyatro ekibi ve Ümraniye Belediyesi işbirliği ile Cemil Meriç Gençlik Kültür Merkezi’nde Burak Timorçi‘nin yazıp yönettiği “DUT AĞACI” isimli tiyatro oyunu sergilediler. İstiklal Mahallesi sakini olan Şahin Şahin öğretmenin katkıları ile hazırlanıp sahneye konan oyun mahalle sakinlerinin beğenisini kazandı.

Ümraniye İstiklal Mahallesi Muhtarı Servet Şimşek önderliğindeki ,Ümraniye İstiklal Mahallesi Gönüllüleri aylarca süren çalışmalarını büyük başarıyla sergilediler.

İstiklal mahallesi Muhtarı Servet Şimşek sosyal sorumluluk projelerinde yine ilklere imza atmaya devam ediyor.Mahallesine hizmet etmeyi kendisine ilke edinmiş ve bununla da yetinmeyip mahallelinin kaynaşmasını sağlamak için bu tür sosyal sorumluluk projelerine imza atan Muhtar Servet Şimşek ;ilklere imza atmaya devam ediyor.Mahallesine daha iyi hizmet etmek ve mahallelilerle daha iyi diyolog kurmak için Mahalle gönüllüleri grubu oluşturan Şimşek bir elin nesi var iki elin sesi var misali çalışmalarına devam ediyor.

Dut Ağacı oyununda kadına gösterilen şiddet, taciz, dayatmalar ve siyasi suçlardan da kadın yazarların aralarında bulunduğu bir grup kadının cezaevinde yaşadıkları hayatın gerçeğini ortaya koyan dramatik bir oyunu sergilediler. Oyunda altı kadın bir cezaevi koğuşunda gün saymaktadırlar. İçlerinden bir tanesi aralarına yeni katılmış bar kadınıdır. Sosyete Türkan’la araları iyidir. Fakat kimse kimseyi iyi tanımamakta ne suçtan yattıklarını bilmemektedir.

Cezaevi koşullarında yaşayan kadınların kendi aralarında yaşadıkları güncel olaylar izleyicilere gösterildi. Makyaj Hülya Sancakcı, Ses ve Işık Murat Kınay tarafından hazırlandı.

Dut Ağacı isimli oyunun kadrosunda yer alan oyuncular Hülya Safi, Banu Özazgat, Kevzer Arzu Kınav, Güneş Mengi Yeter, Kadriye Mutlu, Derya Tapın, Müjgan Arkun üstlendikleri karakter ve rollerini başarıyla sergilediler.

Dut Ağacı adlı oyunu izlemeye İstiklal Mahallesi Muhtarı Servet Şimşek, Tiyatro sanatçısı ve Tv yapımcısı Sezgin Maden, Şile Ağva Civar Köyleri Dernek Başkanı Başkanı Süleyman Hilmi Eren, Gümüşhane Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Çoban, Dudullu Esnaf Kefalet kooperatifi Başkanvekili Mehmet Yücel,Ümraniye mahalle muhtarlarından Güller Temiz, Necla Karahan, Erdal Yigit, Ziya Doğan, Murat Yarar, Mahmut Yalçınkaya, Hızır Kurt, Halil Dalçık, Dursun Yilmaz, Bayram Bölücü, Ayhan Köle ve Cezmi Temur katıldılar.

Seyircilerin tiyatroyu seyrederken hüzünlendikleri hatta ağladıkları görüldü.Bunun üzerine Tiyatro gösterisinden sonra İstiklal Mahallesi sakinlerinden ve İstiklal mahallesi gönüllülerinden Tiyatro sanatçısı ve Tv yapımcısı Sezgin Maden seyircileri yaptığı taklitlerle güldürdü ve seyircileri kendisine hayran bıraktı.

İstiklal mahallesi muhtarı Servet Şimşek kadın temalı bir şiir okudu ve bu tatil gününde salonu dolduran seyircilere teşekkür etti.Sosyal projelerinin devam edeceğini ifade etti.