Muhafazakar Yükseliş Parti İstanbul İl Başkanı Hüseyin Kurdoğlu :’’Kimlikle Seçim Kurulunda İmza Kabul Edilemez’’

0
79

Muhafazakar Yükseliş Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin KURDOĞLU Kimlikle Seçim Kurulunda imza çağ dışı ilkel bir uygulamadır.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 100 bin imza ile aday göstere bilecek siyasi partiler için kimlikle seçim kurulunda imza olayı tamamen çağ dışı ve ilkel bir uygulamadır. Muhafazakar Yükseliş Partisi Teşkilatları olarak liderimiz Sayın Ahmet Reyiz YILMAZ beyi Cumhurbaşkanı Adayı yapmak için hazırdır lakin hiç bir demokratik Ülkede olmayan bir uygulamayla karşı karşıyayız.Erken seçim kararı alınmış 100 bin imza ile aday olacakların nasıl ve ne şekilde aday ola bilecekleri açıklanmamış muallak bir şekilde beklenmektedir. YSK bir an önce gerekli açıklamayı yapmalı.

YSK yı görevini yapmaya davet ediyoruz. Hükümet’den bir an önce gerekli uyum yasalarının yapılmasını ve adaylara gerekli sürenin verilmesi kanuni bir hakdır. Bu hakkın bir an önce gerekli mercilerce kararların alınması alınacak kararların demokratik ve hukuk kurallarına uygun olması 100 bin imzanın e devlet’den ya da il ve ilçelerde belli yerlerde stantlar kurularak siyasi partilerin il ve ilçe binalarında e devlet ya da ıslak imzayla TC kimlik no sunu belirten bir şekilde bu surecin tamamlanması gerekmektedir.Aksi durumda seçimlere başlamadan gölge düşmüş olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here