Motosikletle kaçarken canından oldu

501

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde, bir çorbacının önündeki servis motosikletini alarak hızla sürmeye başlayan 29 yaşındaki Rıfat Dumanoğlu, park halindeki iki araca çarpıp asfalta fırladı. Motosikletin parçalanan polyester tamponu jilet gibi boğazını kesen ve alkollü olan Dumanoğlu, kaldırıldığı hastanede kan kaybından yaşamını yitirdi. 

Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen ve daha önce çeşitli tarihlerde dört kez intihar girişiminde bulunan Rıfat Dumanoğlu, bugün saat 05.30 sıralarında Atatürk Bulvarı’ndaki bir çorbacıya geldi. Dumanoğlu, burada lavaboyu kullandıktan sonra, çorbacıdaki motosikletli kuryelerden, kendisini Kurtuluş Mahallesi’ndeki evine bırakmalarını istedi. Ancak, bu isteğine olumsuz yanıt verilmesi üzerine Dumanoğlu, kapının önündeki çorbacı dükkanına ait 09 E 9246 plakalı servis motosikletine binip, hızla sürmeye başladı. Dumanoğlu, yaklaşık 300 metre ileride aşırı hız nedeniyle motosikletin hakimiyetini kaybedip, önce park halindeki 09 HK 363 plakalı otomobil ile 09 P 1544 plakalı servis midibüsüne çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletin parçalanan polyester tamponu boğazını jilet gibi kesen Dumanoğlu, asfalta fırlayıp, ağır yaralandı. Ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Dumanoğlu, aşırı kan kaybından yaşamını yitirdi. Dumanoğlu’nun 1.90 promil alkollü olduğu belirlendi.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Hırsızlık, uyuşturucu kullanmak ve satmak gibi suçlardan sabıkalı olduğu belirtilen Dumanoğlu’nun çorbacıya gelişi ve motosikleti alarak kaçması işyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

DHA