Mollafenari köy turnuvası başladı!

2663

Mollafenari Muhtarlığı tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen futbol turnuvası geçtiğimiz hafta sonu Mollafenari köy stadında oynanan karşılaşmalar ile başladı. Geçtiğimiz yıllara göre daha kapsamlı olan futbol turnuvası bu yıl sekiz köyden 12 takımın katılımı ile 2 grupta yapılıyor.

DOSTLUK VE KAYNAŞMA

Turnuvanın açılışında konuşan Mollafenari Köyü muhtarı Mehmet Ballı, “Turnuvanın amacının köyler arası dostluk ve kaynaşmanın ön plana çıkmasıdır. Turnuvanın bir bahar şenliği havasında geçmesini temenni ediyor, katılan tüm katımlarımıza başarılar diliyorum. “dedi.

Turnuvanın açılışına katılan Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik ise, “Sahada mücadele eden tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Kazasız belasız sakatlıkları olmadığı başarılı bir turnuva olur inşallah.’ dedi.

A GRUBU İLK HAFTA SONUÇLARI

A grubunda Şileliler Derneği ile Demircilerspor arasında oyanan karşılaşmayı Şileliler derneği 6-1 kazanarak turnuvaya 3 puanla başladı. Gruptaki bir diğer maçta ise Köseler Köyü, Ovacık Gençlikspor’u 6-0 mağlup ederken, ilk haftadan averajla liderlik koltuğunu oturdu. Pelitlispor ile Kabaca Market arasında oynanan mücadele ile nefesleri keserken karşılaşma 2-1 Kabaca Market üstünlüğü ile tamamlandı.

B GRUBUNDA İLK HAFTA SONUÇLARI

B gurubunda oynanan ilk maçta ise Akbay Nakliyat, Cumaköy Gençlik’i 10-1 gibi farklı skorla mağlup ederken, aldığı farklı galibiyetle ilk haftadan liderlik koltuğuna oturdu. Grubun ikinci mazında ise CK Turizm ile Pelitli Gençlik 1-1 berabere kalarak puanları paylaştı. Gruptaki üçüncü maçta ise Denizlispor ile Cumaköyspor arasında oynanan mücadele 3-2 Cumaköyspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

Haber:Evren KIZILTAŞ

Kaynak :Gazete Gebze