MİSİAD İl Başkanlığı Sancaktepe’de Açıldı

1332

‘’Türkiye’nin Dünya’ya Açılan Milli Gücü’’

Kısa adı MİSİAD olan Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği İstanbul İl Başkanlığı Sancaktepe ilçesinde düzenlenen törenle açıldı.  Sancaktepe Samandıra’da bulunan MİSİAD İstanbul İl Başkanlığı açılışında siyaset, Sanat, işadamları ve sanayiciler bir araya geldi.

Emeğin sömürülmediği bir dünyayı arzu ettiğini söylemekle kalmayan, bunu şahsi iş hayatına uygulayan inanmış insanların yeni adresi olarak gösterilen MİSİAD, inanmış gönüllerin gönül seferberliğine başladığı yer olarak gösterildi.

MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel ve MİSİAD İstanbul İl Başkanı Erol Çelebi’nin hazır bulunduğu İstanbul il Başkanlığı açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, MİSİAD Genel Başkan Danışmanı Seyhan Koçak, Teşkilat Başkanı Altuğ Çankaya, Kadın kolları başkanı Huriye Özer Er, Genç MİSİAD Başkanı Cesur Karaca, CHP Sancaktepe İlçe Başkan Yardımcıları Alican Altay ve Aslan Zor, Sanatçı Nur Ertürk,  Ümraniye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özdil, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanvekili Alev Yaman, MİSİAD İl Başkanları, Bursa Günay Tandoğan, Çorum Selahattin Ezer, Gaziantep Mehmet Şimşek, Konya Yusuf Çallı, Urfa Ömer Ağ, Düzce Kemal Kara, Çanakkale Veyis Toköz, Balıkesir Kamil Tutmaz, İzmir Mustafa Efe Öncel, Yalova Mehmet Demirhan, MİSİAD ilçe Başkanları ve davetliler katıldı.

Sancaktepe ilçesinin geliştiğini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Erdem sadece konut alanında değil, Sancaktepe’nin artık İş dünyasında da yavaş yavaş tercih edilen bir ilçe konumunda olduğunu belitti. Başkan Erdem, Türkiye’nin en büyük şehir hastanesinin Sancaktepe’de kurulacağını ve Ağustos sonunda Metro’nun da hizmete girmesi ile ilçe daha bir önem kazanacaktır diye konuştu. Başkan Erdem ,” İşadamlarının ilçemizde gösterdikleri çalışmaları her zaman önemsiyoruz.  Derneğinizin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.

 

MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel Konuşmasında bizim için çok önemli olan İstanbul İl Başkanlığımızı açmanın onurunu ve gurunu yaşıyoruz diyerek sözlerine başlayan Öncel “ülke düşmanlarına karşı soysuzluğa karşı birliği dirliği beraberliği sağlamak üzere ülkemizdeki yedi bölgedeki insanları bir araya getirmek, kardeşlik hukukumuzu bir daha tesis etmek amacıyla şükürler olsun ki iki yıl gibi kısa bir sürede Ülkemizde 64. şubemiz, Avrupa’da ise yirmi dört şubemize ulaştık. Dalga dalga Anadolu’muzu dünya milletlerini kucaklayacak bir çalışma içerisine girdik.

Bildiğimiz gibi ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor, bu süreç şer güçler tarafından ülke içerisinde de satın alınmış. Surette İslam görünüp İslami yıkmak isteyen bütün örgütler birleşmiş buna karşı Türk Milleti bir bütün olarak birleşmek yürek yüreğe, omuz omuza, yan yana olmaya mecbur diye düşündük şükürler olsun gönül dostları bu çağrımızı duydu. Başka gidecek yerimiz yok. Ülkemize baktığımızda, sadece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey mücadele veriyor. Onun dışında ortada hiçbir yetkili yok ve üzülerek izliyoruz ve yalnızım diyor biz Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğumuzu ortaya koymalıyız Türk Milleti olarak. Siyasetten uzağız sivil toplum kuruluşu olduğumuz için ama dünya milletlerinin de Cumhurbaşkanımız Başbakanımız ülkemize hakarete varan konuma gelmemeli geldiği zaman da bu tepkiyi bizler yürekten koymalıyız. Kendi ilimizde kendi arkadaşlarımızla o samimiyeti sağladığımızda ülkemiz huzurlu bir konuma gelecek. Fanatik particilikten uzak her siyasi görüşten arkadaşımızı kucaklamamız lazım kritik dönemden geçiyor ülkemiz. Türkiye’nin bütün bölgesi bizim dili, dini, ırkı ne olursa bir hukuk tesis etmişiz yüreğinize sağlık katılımınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

MİSİAD İstanbul İl Başkanı Erol Çelebi yaptığı konuşma da ‘’çok kısa bir sürede Yurt içi ve Yurt dışı şube sayısını arttıran MİSİAD ailesine bugün İstanbul olarak katılmamızın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

MİSİAD OLARAK’ ’Güçlü yerli ekonomi, Güçlü Türkiye’ ’sevdası ile inanmış Sanayici ve işadamları ile ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesinde söz sahibi olmayı, ekonomik anlamda yarınlarına çok daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için gönülden çalışmayı esas alan bir vizyon üstlenmiş bulunmaktayız.

Ekonominin kalbi olan İstanbul’da MİSİAD başkanı ve yönetim kurulumuz olarak gerek yurt içi ve gerekse yurtdışında yapacağımız çalışmalarımızda ülke ekonomisine ve istihdama önemli katkılar sağlamak amacı ile yola çıkmış bulunuyoruz.

Bugün burada bulunan sizler ile birlikte açacağımız İstanbul Şubemizin ülkemize, İş dünyamıza ve tüm MİSİAD ailesine hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Açılış konuşmalarından ardından protokol tarafından kesilen kurdele ile birlikte MİSİAD İstanbul İl Merkezi hizmete açıldı.