MHP’li Erdoğan: PKK-FETÖ iş birliğinin yeni bir versiyonuyla mı karşı karşıyayız?

394

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı’na suikast davasının karar verileceği gün, Seydikemer’deki operasyonda 7 teröristin yakalanmasıyla Köyceğiz’de 5 teröristin öldürülmesine dikkat çekerek, “Muğla’da PKK- FETÖ iş birliğinin yeni bir versiyonuyla mı karşı karşıyayız?” diye sordu.

Muğla’da düzenlenen terör operasyonun ardından yazılı açıklama yapan MHP’li Erdoğan, konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. PKK, FETÖ, DEAŞ, PYD ve YPG gibi terör örgütleriyle aynı anda mücadele edildiğine vurgu yapan Erdoğan, “Güvenlik güçlerimiz eli kanlı terör örgütlerine göz açtırmamakta, alan vermemektedir. Tabii bu durum Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ayağının tökezlemesini bekleyen içerideki ve dışarıdaki birçok kronik Türk düşmanını da rahatsız etmektedir” dedi. Muğla’da da bölgeye yuvalanmak isteyen PKK’lı teröristlere hak ettiği darbenin vurulduğunu kaydeden MHP’li Erdoğan, şöyle devam etti:

“Önce Seydikemer ilçemizde 7 terörist kıskıvrak yakalanmış, aralarında canlı bomba yeleği de olan bu hainler güvenlik güçlerimizin ve istihbaratımızın etkin bir şekilde çalışmasıyla canlı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Ardından Köyceğiz ilçemizde 7 kişilik bir terörist grupla sıcak temas sağlanmış ve çıkan çatışmada bu teröristten 5’i öldürülmüş diğer ikisi ise kaçmıştır. 2 teröristten 1’i yakalanacağını anlayınca kendisini patlatarak öldürmüştür. İnşallah diğeri de en kısa sürede etkisiz hale getirilecektir. Alışılagelmişin dışında, Muğla’da teröristlerin alan edinme çabası bir takım ciddi soruları da aklımıza getirmektedir.”

‘Muğla’da PKK-FETÖ iş birliğinin yeni bir versiyonuyla mı karşı karşıyayız?’ diye soran MHP’li Erdoğan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Eğer bunlar yakalanmasaydı hedefleri sadece Cumhurbaşkanı’na suikast davasını karara bağlayacak olan mahkeme heyeti miydi? Yoksa bu davada yargılanan sanıklardan susturulması gerekenler mi vardı? Tüm bu ve benzer sorular üzerinde ciddi bir şekilde düşünülmesi ve çalışılması gerekmektedir. Bu vesileyle; Ege ve Akdeniz’de kendilerine alan açmak isteyen PKK’lı hainleri bertaraf eden güvenlik güçlerimize, valiliğimize, kaymakamlarımıza ve ferasetiyle güvenlik güçlerimizin işlerini kolaylaştıran aziz hemşerilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Muğla’yı kirletemeyecekler, güzel ülkemizi asla bölemeyeceklerdir. Bugün terörden beslenen, teröristin sırtını sıvazlayanlar da iyi bilmelidir ki terör örgütlerinin yakmaya çalıştığı ateşe odun taşıyan herkes o ateşin ilk yakacağı kimseler olacaktır. Bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi terörle mücadeleyi sekteye uğratmamak için bu hususlarda her zaman olması gerektiği, yerde devletinin ve güvenlik güçlerinin yanında olacaktır.”

SOSYAL MEDYA UYARISI

Sosyal medya konusunda uyarıda da bulunan MHP Muğla Milletvekili Erdoğan, “Sosyal medya üzerinden ve dedikodu cenahından terör örgütlerine destek sayılabilecek davranışlardan bütün hemşerilerimizin uzak durması çok önem arz etmektedir. Değerli hemşerilerimizin herhangi bir bilgiye veya belgeye ulaştıklarında bunu dedikodu cenahında kullanmak yerine işin muhataplarına yani güvenlik güçlerimize en hızlı şekilde ulaştıracaklarına inancım tamdır. Sosyal medyanın Muğla’daki terör olayları hakkında lüzumsuz kullanımı terör örgütlerine yeni bir propaganda alanı açmamalıdır” dedi.