MHP ÜSKÜDAR ‘’CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI’’ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

0
243

MHP Ümraniye İlçe Teşkilatı İstanbul İl Başkanlığının 39 İlçede düzenlediği  MYK Üyelerinin,İl Başkanı M.Bülent Karataş ,STK Temsilcileri ve Muhtarların katıldığı ‘’Cumhur İttifakı Millet aklı’’genişletilmiş istişare toplantısını Üsküdar Belediyesi Nikah sarayı Mavi salonda gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını yapan Mhp Üsküdar İlçe Başkanı Sn Hakan Aslan ‘dan sonra söz alan Mhp İstanbul İl Başkanı Sn M.Bülent Karataş Üsküdar ilçesinin sorunlarına bakış açılarını ve her zaman çözümleri olduğunu ifade ederek sözü 24 Haziran seçimlerine getirerek bu seçimin ülkemiz adına önemini vurguluyıp Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerlerine aldıkları sorumluluğun bilincinde olarak seçimlere teşkilat olarak çok iyi bir biçimde hazırlanmaları gerektiğini hatırlatarak Mhp Üsküdar ilçe teşkilatınında görevlerini en iyi şekilde yerine getireceğinin bilincinde olduğunu belirtmiştir.

İl Başkanı Karataş Cumhur İttifakı ile görüşlerini ifade etti.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş: – “21 Mayıs itibariyle adaylarımız belirlenecek. Cumhur İttifakı, bunu gerçekleştiren liderimiz Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, inşallah Cumhur İttifakı, 24 Haziran’da başarıyla, yüzde 60’lara varan oyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz” – “Biz bu vatanda doğduk, burada doğduysak burada da öleceğiz. Bir başkalarının yaptığı gibi tel altından ve tel üstünden gidecek bir vatan toprağımız yok bizim”

Mehmet Bülent Karataş, 6 aydır İstanbul’un bütün mahalle ve ilçelerinde toplantı gerçekleştirdiklerini, toplantı yaptıkları yerde kanaat önderleri, sivil toplumu kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi.

Karataş, 24 Haziran seçimlerine çok hazırlıklı bir şekilde gireceklerini kaydederek, “Bizi rakamlarda, sayılarda ararsanız bulamazsınız. 49 yıldır karşılıksız bir şekilde milletimizi canımızdan aziz bildik. Her şeyi o milletimiz uğruna feda etmemize rağmen, aynı karşılığı o milletimizden göremedik. Devletimize sadakatla bağlı kaldık, aynı sadakat karşılığında şefkati göremedik ama ne milletimize karşı olan sevgimizde bir azalma ne de devletimize olan sadakatimizde bir azalma olmuştur.” diye konuştu.

MHP’nin devlet ve millet için insan yetiştirdiğini ifade eden Karataş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“15 Temmuz karanlık gecesi aydınlığa dönüştüğü an, Türk milliyetçilerinin, Türk devleti ve milleti için ne ifade ettiğini bütün kesimler anladılar. Çünkü Türk milliyetçileri, o gece Türk devletini kuşatmak isteyen güçlere karşı direnç göstermiş, hareketinin liderine ses vermiş, liderinin sözünde durmuş, devletin kademelerinde bulunanlar ve milletimiz, Devlet Bahçeli, yani milliyetçi-ülkücü harekete 49 yılını vakfetmiş, devlet uğrunda mücadele eden milliyetçi-ülkücü hareketin liderini anlamış, o kuşatmayı engelleyici tavır sergilemişlerdi. Biz bu vatanda doğduk, burada doğduysak burada da öleceğiz. Bir başkalarının yaptığı gibi tel altından ve tel üstünden gidecek bir vatan toprağımız yok bizim.”

Karataş, MHP’lilerin seçimlerde çok çalışması gerektiğini ve 24 Haziran’daki seçimde zafere ulaşmak istediklerini de kaydetti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here