MHP ÜMRANİYE İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

0
246

MHP Ümraniye İlçe Teşkilatı İstanbul İl Başkanlığının 39 İlçede düzenlediği  MYK Üyelerinin,İl Başkanı M.Bülent Karataş ,STK Temsilcileri ve Muhtarların katıldığı genişletilmiş istişare toplantısını Ümraniye Belediyesi nikah salonunda gerçekleştirdi.

Yemekle başlayan ve toplantı ile devam eden programa MYK Üyeleri Murat Kotra,Nevzat Ünlütürk,Davut Haskırış,İl Başkanı M.Bülent Karataş,İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu,Ümraniye Ülkü Ocakları başkanı Kadir Ensar Ejder,Milletvekili aday adayları,Muhtarlar,sendika başkanları,STK başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu;katılan tüm konuklara teşekkür etti.Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Çakıroğlu Cuma akşamı olması nedeniyle bir çok arkadaşımız trafiğin azizliğine uğradı ve gelemedi.Biz Genel Başkanımızın izinde Cumhur İttifakına var gücümüzle çalışıyoruz.Tüm yönetim kurulu üyelerimizle sahada vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz dedi.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş: – “21 Mayıs itibariyle adaylarımız belirlenecek. Cumhur İttifakı, bunu gerçekleştiren liderimiz Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, inşallah Cumhur İttifakı, 24 Haziran’da başarıyla, yüzde 60’lara varan oyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz” – “Biz bu vatanda doğduk, burada doğduysak burada da öleceğiz. Bir başkalarının yaptığı gibi tel altından ve tel üstünden gidecek bir vatan toprağımız yok bizim”

Mehmet Bülent Karataş, 6 aydır İstanbul’un bütün mahalle ve ilçelerinde toplantı gerçekleştirdiklerini, toplantı yaptıkları yerde kanaat önderleri, sivil toplumu kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi.

Karataş, 24 Haziran seçimlerine çok hazırlıklı bir şekilde gireceklerini kaydederek, “Bizi rakamlarda, sayılarda ararsanız bulamazsınız. 49 yıldır karşılıksız bir şekilde milletimizi canımızdan aziz bildik. Her şeyi o milletimiz uğruna feda etmemize rağmen, aynı karşılığı o milletimizden göremedik. Devletimize sadakatla bağlı kaldık, aynı sadakat karşılığında şefkati göremedik ama ne milletimize karşı olan sevgimizde bir azalma ne de devletimize olan sadakatimizde bir azalma olmuştur.” diye konuştu.

MHP’nin devlet ve millet için insan yetiştirdiğini ifade eden Karataş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“15 Temmuz karanlık gecesi aydınlığa dönüştüğü an, Türk milliyetçilerinin, Türk devleti ve milleti için ne ifade ettiğini bütün kesimler anladılar. Çünkü Türk milliyetçileri, o gece Türk devletini kuşatmak isteyen güçlere karşı direnç göstermiş, hareketinin liderine ses vermiş, liderinin sözünde durmuş, devletin kademelerinde bulunanlar ve milletimiz, Devlet Bahçeli, yani milliyetçi-ülkücü harekete 49 yılını vakfetmiş, devlet uğrunda mücadele eden milliyetçi-ülkücü hareketin liderini anlamış, o kuşatmayı engelleyici tavır sergilemişlerdi. Biz bu vatanda doğduk, burada doğduysak burada da öleceğiz. Bir başkalarının yaptığı gibi tel altından ve tel üstünden gidecek bir vatan toprağımız yok bizim.”

MHP İl Başkanı Karataş, 24 Haziran seçimlerine de değinerek, şunları aktardı:

Karataş, MHP’lilerin seçimlerde çok çalışması gerektiğini ve 24 Haziran’daki seçimde zafere ulaşmak istediklerini de kaydetti.

Konuşmalardan sonra partiye yeni katılanlara İl Başkanı ve Milletvekili aday adayları tarafından rozetleri takıldı.

Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here