MHP ŞİLE TEŞKİLATI’NDAN BÜYÜK BULUŞMA..

579

Büyük bir buluşma gerçekleştiren MHP Şile İlçe Başkanlığı, mahalle başkanlarından meclis üyelerine, kadın ve gençlik kollarından geçmiş dönem ilçe başkanlarına kadar tüm partilileri biraraya getirdi.

Kahvaltılı programda biraraya gelen MHP Şile İlçe Başkanlığı, güçlü teşkilat mesajı verdi. Mahalle başkanlarından meclis üyelerine, gençlik ve kadın kollarından geçmiş dönem ilçe başkanlarına kadar tüm teşkilat kademelerinin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Alkan, Cumhur ittifakının emin ve kararlı adımlarla yoluna devam ettiğini söyledi. Yaklaşan bir genel ve yerel seçim süreci olduğunu ifade eden Alkan, siyasetin uzun soluklu bir süreç olduğuna işaret ettikten sonra siyasette bir gecede de bütün dengelerin de değişebileceğini söyledi.

MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak ise partilerinin iktidar olmasa da ittifak ortağı olmasından dolayı yetkililere ulaşma imkanının bulunduğuna işaret etti. Başkan Pıçak, mahalle başkanlarına seslenerek “Mahallelerinizdeki ihtiyaç ve sıkıntıları bize veya meclis üyelerimize mutlaka bildirin, gereği yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Eski ilçe başkanlarından Hüseyin Bayraktar, MHP’nin asıl derdi vatan ve millet olanların hareketi olduğunu ifade etti. Bayraktar, “Bu süreçte birlikte çalışanların, dönmeyenlerin ve kaçmayanların yolunda olmaktan gurur duyuyorum. Sizlerden ricam; Lider-Teşkilat-Doktrin ilkesiyle kurulan bu partinin teşkilatlanma yapısını tek bir ağızdan yapmaya ve milli bütünlüğü sağlamaya yönelik siyaset yapmaya özen gösterin” dedi.

Şile Belediye Meclis üyelerinden Turan Özkan, ülkücü hareket mensuplarının kırmızı çizgilerinin devletin sembolü olan istiklal marşı, Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu kaydetti. Şile’nin menfaatine olan her konuda destek verdiklerini söyleyen Özkan, ilçede son derece uyumlu bir cumhur ittifakı olsa da Şile’nin menfaatine görmedikleri şeylere de karşı çıktıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından aile fotoğrafı ile kahvaltılı toplantı programı son buldu.