Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerle ilgili savcılıktan flaş hamle

452

Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerle ilgili savcılıktan flaş hamle

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerle ilgili soruşturma başlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi hakkında açıkladığı belgelerle ilgili savcılık harekete geçti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatırken, CHP’nin elindeki tüm belgeler yazılı olarak istenildi. 

SAVCILIK BELGELERİ İSTEDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması şu şekilde:

28/11/2017 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi grubunda yapmış olduğu konuşmasında; BELLWAY LTD isimli ve yurt dışında faaliyet gösteren şirkete usulsüz para aktarıldığı iddia edilerek buna ilişkin swift mesajları ve dekontları bulunduğunu ileri sürdüğü, adı geçen şirket yetkilisinin de belgelerin sahte olduğunu belirtmesi nedeniyle olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

CHP Genel Merkezi’nden iddia edilen hususlarla ilgili tüm belgelerin Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmesi CMK 332 maddesi kapsamında yazılı olarak istenmiştir.

ERDOĞAN ‘BEDELİNİ ÖDEYECEK’ DEMİŞTİ

Bugün AK Partili vekillerle biraraya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan belgelerle ilgili konuşmuştu. Erdoğan, “Kılıçdaroğlu için, Bu hamlesinin bedelini ödeyecek” demişti.