‘’KAN VER CAN VER ‘’ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI İLE ATAŞEHİR HAYAT VERİYOR

906

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı , 22-23 29 Mayıs tarihlerinde Kızılay Ataşehir Şubesi ile kan bağışı programı düzenledi.

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığımız ve Kızılay Ataşehir Şubesi ile ortaklaşa hazırlanan  kan bağışı programı  İlçe Başkanlığı binası önü, Mevlana Mahallesi Aksekili Mehmet Uslu Camii Bahçesi ve Örnek Mahallesi Merkez Camii bahçesinde kan bağışı noktaları  kuruldu .Gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine 3 kademe ilçe ve mahalle teşkilatları  yanı sıra  vatandaşların ilgi ,alaka ve katılımı oldukça yoğun oldu.

İlçe Başkanı İsmail Erdem Başkanlığında ki programa ,İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan , Milletvekili Osman  Boyraz ,İl Başkan Yardımcıları Dr. Sevim Sayim Madak, Mehmet Emin Özkaya, AK Parti Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri , İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yönetimi, AK Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Naim Yağcı, Belediye Meclis Üyeleri, Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Talha Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri, mahalle teşkilatları, Ak Parti üyeleri ve vatandaşlar  yoğun bir katılım sağladı.

İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin Ataşehir İlçe Programı ziyaretinde; İl Başkan Yardımcıları Dr. Sevim Sayim Madak, Mehmet Emin Özkaya, AK Parti Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yönetimi, AK Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Naim Yağcı, Belediye Meclis Üyeleri, Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Talha Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri, mahalle teşkilatları, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’de  partimizce düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Ataşehir  Mevlana Mahallesi Aksekili Mehmet Uslu Camii kan bağışı noktasını ziyaret etti. Önce vatandaşları selamlayan İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ikindi namazını Mehmet Uslu Camii’ de kıldı. Namaz sonrası , kan bağış formunu doldurduktan sonra kan bağışında bulundu.

“20 GÜNDE 14 BİN’İN ÜZERİNDE KAN BAĞIŞI YAPILDI”

Kan bağışı sonrasın da  basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Öncelikle teşekkür ediyorum. Kızılay’ımızın kan bağışına destek olmak için bizde geldik. Ataşehirli komşularımızın ve ilçe teşkilatımızın bu kampanyaya güçlü destek olması bizi ziyadesi ile memnun etti. Hakikaten  bu insani görev. Temel kan ihtiyacımızı sağlayan güzide kuruluşumuz olan Kızılay’ın bu çabasına destek olmak hepimizin insani görevi hem vatandaşlık görevi hem bir sosyal sorumluluk aslında sosyal zorunluluk olarak da  tarif ediyorum. Yapmazsak olmaz değil de, muhakkak her birimiz bu görevi yerine getirmeliyiz. Zaman zaman unutuyoruz, belki ihmal ediyoruz ama Kızılay’ımızın bu kampanyaları bize hatırlatıyor. İnsanımıza can vermek, insanımıza destek olmak, hastalarımızın acil durumlarda o ihtiyaçlarını giderebilmek, birine faydalı olabilmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ve bundan en önemlisi de paylaşabilmek. Bizde karınca kararınca destek olmaya çalışıyoruz. 39 İlçemizin tamamında bu kampanyaya katılıyoruz. Yaklaşık 20 gündür devam eden bu süreçte 32 İlçemizde başarıyla tamamladık. 7 İlçemizde de belirlenen program çerçevesinde kan bağışı kampanyasına desteğimizi sürdüreceğiz. Bugüne kadar 14.000’in üzerinde kan bağışının yapılmasına katkı sağladık. Emeği geçen tüm ilçe teşkilatlarımıza, Kızılay Ekiplerimize teşekkür ediyorum. Tüm Ataşehirli komşularımızı ve İstanbulluları kan bağışına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE’YE TEŞEKKÜR BELGESİ

Kan bağışının ardından AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nca hazırlanan İlçe Başkanı İsmail Erdem’in imzaladığı “AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı olarak Kızılay ile düzenlenen Kan Ver, Can Ver kampanyamıza kan bağışınızla 3 Can için umut ışığı oldunuz. Desteğiniz ve duyarlılığınız için şükranlarımı sunuyorum.” yazılı Teşekkür Belgesi İlçe Başkan Yardımcıları Yeliz Gülmüş ve Burak Çifçi tarafından İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’ye takdim edildi.

24 Mayıs Pazar  günü  Ak Parti ilçe binasını ziyaret eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili  Dr. Ravza Kavakçı Kan, Örnek  Merkez Camii Bahçesinde kan bağışında bulundu .Bağış sonrası İlçe başkan yardımcıları Teşekkür Belgesi sundular. Ravza Kavakçı Kan  Ataşehir  ve İstanbul halkına kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulundu .Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Kavakçı Kan ,hatıra fotoğrafı çektirdi .

29 Mayıs Cumartesi  Mehmet Uslu Camii Bahçesin de kan bağışında bulunan  İsmail Erdem  basın açıklamasında ‘’İstanbul da geçen  haftada da  farklı ilçelerde  kan bağışı seferberliği  başlamıştı .Bizim İlçemiz de de İl başkanımız Osman Nuri Kabaktepe Başkanımz  programımıza iştirak ettiler ve ilçemizde kan bağışında bulundular . Milletvekilimiz Ravza Kavakçı Kan  hanımefendi de aramızdaydı ve kan bağışında bulundu. Bugün de Osman Boyraz Vekilimiz bizimle . Geçen hafta 400’ün üzerinde kan bağışında bulunuldu.  Geçen hafta yoğunluktan kan veremeyen  ve yetişemeyen vatandaşlarımız  vardı ,onlara fırsat olsun diye  bugün de  programımıza devam ederek değerlendirmiş olduk , günün bu saatin de yine   Ataşehirli komşularımız kan vermek için yoğun ilgi ve alakası ile kalabalık bir katılımı var ,duyarlı komşularımıza  teşekkür ediyoruz . Biliyorsunuz ki 1 ünite kan  3 can için umut oluyor , Kan ver can kurtar diyerek Kızılay yıllardır ülkemiz de cereyan eden ani olaylarda , doğal afetlerde ,vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Yurtdışında da  dünyanın farklı yerlerinde yine Kızılay can siperane  çalışmalarını her alanda  her durumda gerçekleştirmiştir . Özellikle ülkemizde kan ihtiyacının karşılanmasında Kızılay yıllardır  kan bağışı kampanyalarında vatandaşlarımızın bağışlarıyla birçok ihtiyacı olan hasta yatağında medet uman vatandaşlarımıza can simidi umut olmuştur. Bu vesile ile diyoruz ki Kan ver Hayat Kurtar bu felsefe ile programımıza yoğun ilgi gösteren  Ataşehirli komşularımız aramızda huzurlarınız da  hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. Bugün 29 Mayıs 1453   İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü   kampanyamız da  ayrı bir anlam kazanıyor .Fethin 568.yılını kutluyor ve Fatih sultan Mehmet Han ‘ı rahmet minnet ve şükranla anıyoruz . Şanlı Kumandan Sultan Fatih Han ile beraber Bizans Surlarını çökerten , hoşgörü ve sevgi medeniyetini inşa eden değerli ecdadımızı rahmetle anıyor ,bu toprakları bize emanet ettiler bugün ki yaşayan nesillere çağrımız şudur ki  bu şerefli ve kıymetli emanet en güzel  şekilde sahip çıkalım ‘’ ifadelerinde bulundu .

Milletvekili Osman Boyraz ‘’ Öncelikle bende Ataşehir teşkilatımıza yapmış oldukları fedakar çalışmadan dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Geçen hafta  yapılan çalışmaya yoğun programımız dolayısıyla iştirak edemedik bu gün katılmak nasip oldu .Kızılay ve Ataşehir  yönetimlerine teşekkür ediyorum .’’ dedi

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı önünde ve Mevlana Mahallesi Aksekili Mehmet Uslu Cami Bahçesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyası süresince 560  ünite kan bağışı toplanıldığı öğrenildi.