“İYİ PARTİ ŞİLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RAHMİ ÇAKAR ORDULULAR DERNEĞİNDEN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ”

478

Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Çakar, ayrıca son zamanlarda ortaya çıkan dedikodulara da son noktayı koydu.

Belediye bünyesinde çalışan personellerin seçim sonrası işten çıkarılacağına ve maaşların ödenemeyeceğine dair yayılan söylentilere çok net bir şekilde yanıt verdi. “Şile Belediyesinde çalışan tüm kardeşlerime sesleniyorum. Sizi işten çıkarılma gibi, maaşlarınızın verilemeyeceği gibi bir takım dedikodular üretilerek belli tedirginliklere düşürenlere karşı şunu net bir şekilde bilmenizi istiyorum; orada çalışan bütün arkadaşlarıma şu sözü buradan bütün namusumla, bütün mukaddesatımla veriyorum ki ister bugün başka bir partide görev alarak çalışın, ister bayrak sallayın, isterseniz bana oy vermeyin, yarın bu güzel insanlar bu görevi bize layık görürlerse eğer sizin bana karşı çalışmanızı veya çalışmamanızı hiçbir şekilde kaale almadan benimle berabermiş gibi davranacağımın sözünü tüm namusum ve şerefim üzerine veriyorum. Ben oradaki kardeşlerimin, çalışan arkadaşlarımın şunu net bir şekilde bilmesini istiyorum. Bu güzel insanlara hizmeti sizinle birlikte yapacağım. Siz orada huzurlu, siz orada güvende olacaksınız ki ben bu güzel insanlara karşı mahcup olmayayım. Eğer sizler orada huzursuz olursanız, performans düşüklüğü olur ve bu beni bu güzel insanlara karşı mahcup eder.

Şile Belediyesi Mali İşler Müdürü Çantayla dışardan paramı getiriyor du?

Ben bu coğrafyama sizlerle hizmet edeceğim. Bu sebeple biz gerekli tasarrufun nasıl yapılacağını biliyoruz. Size o maaş endişesini yaşatanlara sesleniyorum. Girip Şile Belediyesinin internet sitesinden 2018 yılı bütçesini bir görün. 2018 yılında 85 milyon bütçe yapmış tahmini olarak. Giderler kaleminde 11 milyon lira işçi maaşları, personel giderleri var. Peki neden veremeyeceğiz Şile Belediyesinde çalışan kardeşlerimizin maaşını? Bunun sebebi ne olacak? Bu zamana kadar maaşlarınız dışarıdan getirilen farklı kanallardan temin edilen paralarla mı ödeniyordu? Ay başı gelince Şile Mali İşler Müdürlüğü bir yere gidip çantayla para getirerek mi bu maaşları dağıtıyordu? Hayır. O zaman bu kardeşlerimi kimsenin huzursuz etme hakkı da yoktur, haddi de yoktur. Biz orada kardeşlerimizin huzur ve refah içerisinde çalışmalarını istiyoruz. Farklı düşünceler olabilir, farklı görüşler olabilir, tercihleri biz de olmayabiliriz bu gayet doğal ama belki bu bir milat olacak. Allah bize bu görevi nasip ederse, bundan sonra belediye bünyesinde çalışan herkes siyasi tercihini de demokratik hakkını da istediği yerde istediği şekilde ifade etme özgürlüğüne sahip olacak. Asla bir baskı olmayacak.

Ben sizin mesailerinizi dahi ödeyeceğim

Şimdi belediyede çalışan kardeşlerim; ben size buradan net bir vaatte bulunuyorum. Sizler bazen mesaiye kalıyorsunuz. Yaz aylarında, hafta sonları çalışıyorsunuz ve sizin mesaileriniz kesiliyor, verilmiyor. Ben bir hesap yaptırdım, bu aylık mesailerin aylık belediyeye yükümlülüğü 130 – 140 bin lira arası. Ben diyorum ki güzel kardeşlerim; siz iyi niyetle, bu insanımıza, Şilemize hizmet etmeye devam edin, o mesaileri de vermek bizim görevimiz olacak. Size söz veriyorum.” Diyerek konu ile ilgili sözlerini tamamlayan Sayın Rahmi Çakar, halk tarafından uzun bir süre boyunca defalarca alkışlandı.