İSTESOB’DAN KAHRAMAN MEHMETÇİĞE DESTEK

0
26

BİNLERCE ESNAF REYHANLI’DA ZEYTİN DALI OPERASYONUNA DESTEK VERDİ

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve 81 ilden gelen esnaf odaların başkanlarıyla Zeytin Dalı Operasyonu’nda kahramanca mücadele eden Türk ordusuna destek vermek için Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir araya geldi. Esnaf, 3 tır dolusu elbise, gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerini Afad ve Kızılay aracılığıyla Afrin’e gönderdi.

Esnaf camiası Reyhanlı’ya aktı. Birlik Başkanı Faik Yılmaz, Başkan Vekili Mesut Şengün İSTESOB’a bağlı esnaf odaların başkanları, Türkiye’nin diğer illerinden gelen esnaf temsilcileriyle “Zeytin Dalı için Hatay’dayız Devletimizin Yanındayız” demek için Reyhanlı’da bir araya geldi.

Bakan Tüfenkci meslek kuruluşlarının temsilcileriyle önce Reyhanlı Çarşamba Pazarı’nı ve Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı’nı daha sonra Afrin’den atılan roket mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden şehitlerin ailelerini ziyaret etti.

BAŞKAN YILMAZ” DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Birlik Başkanı Faik Yılmaz, esnaf ve sanatkârların milletine ve devletine bağlı insanlar olduğunu kaydederek “ Söz konusu vatan olduğunda yapamayacağız hiçbir şey yok. Yeter ki şimdi burada olduğu hep birlik olalım. Ülkenin huzuru ve bekası için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında terörle mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize Allah güç kuvvet versin. Bu vatan uğruna canını vermiş şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

“İNSANLARIN GÜVEN İÇİNDE KALMALARI İÇİN BU OPERASYONU YAPIYORUZ”

Reyhanlı Belediyesini ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci, “Özellikle Avrupa’da bazı kesimlerin bazı devletlerin sivil zayiatı olmasın diye şu günlerde bağırdıkları zaman dilimlerinde esasında Reyhanlı’ya gelip o kızımızı, Suriyeli vatandaşımızı, amcamızı görmelerini isterdik. Bunların ailelerinin sesini duymalarını isterdik. Burada dükkanları zayi oldu. Evleri yıkıldı ve hiçbir sivil Reyhanlı’da yaşamaktan başka dahilleri de yoktu. Afrin’de niye bu operasyonu yapıyoruz? Onu anlamalarını istiyoruz. Çünkü biz gerek sınırlarımızı korumak gerek sınırlarımız yakınındaki ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızı güven ve huzur içinde yaşamlarına devam edebilmeleri adına bu operasyonları yapıyoruz” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here