İstanbul’un İlk Şehir Hastanesinin Tanıtımı Yapıldı

180

İstanbul’un ilk şehir hastanesi olan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin Tanıtım Toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya; Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Rönesans Sağlık Yatırımları Yöneticileri, Kamu Sağlık Yöneticileri ve ulusal basın mensupları katıldı.


Prof. Dr. Kemal Memişoğlu toplantıdaki konuşmasına, “Ben buraya sağlık yatırım şaheseri diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah İstanbul’u sağlıkta dünyanın başşehri yapacağız. Bunun için en önemli mihenk taşlarından birinin önündeyiz. Ben hem Japon dostlarımıza hem de Rönesans şirketi yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.” diyerek başladı. 


Genel cerrah olarak aynı zaman da İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak bu binanın, bu hizmetin biran önce başlamasını sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Memişoğlu, “2682 yatak sadece büyüklük anlamında değil fonksiyonel anlamda da çok önemli. Bu bölgenin, İstanbul’un, Türkiye’nin ve dünyanın bu hastaneye çok ihtiyacı var. Burası tamamlandığında burada tıbbi olarak yapılamayacak hizmet kalmayacak. Ben buraya inşaat olarak nasıl bir şaheser diyorsam, bizlerde sağlıkçılar olarak burayı dünyanın en iyi sağlık hizmeti verilecek yeri olacağına inanıyoruz.” dedi. 


‘Türkiye, Dünyanın En İyi Sağlık Hizmeti Sunan Ülkelerinden’


İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Türkiye’nin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hem alt yapı olarak hem de insan gücü olarak; sadece kendi toplumuna değil buraya göçmüş mültecilere, yabancılara, Avrupalılara, yakın doğudaki bütün insanlara dünyanın en iyi sağlık hizmetini sunan ülkelerden biri olduğunu ve tamamlandığında yaklaşık 100 bin kişinin buradan sağlık hizmeti alacağını söyledi.
Prof. Dr. Kemal Memişoğlu konuşmasını, “İstanbullu olarak bir Türk vatandaşı olarak ve sağlık müdürü olarak sabırsızlıkla 2020 sonunda burada sağlık hizmeti vermeyi bekliyorum. Bunu beklerken de şimdiden İl Sağlık Müdürlüğü olarak ekipler oluşturduk. Yönetsel ve hekimlerle beraber bunun bedenini oluşturduktan sonra en kısa zamanda ruhunu da hazır edip inşallah canlandıracağız. Sadece fiziki yapıya değil sağlık hizmetini de en iyi şekilde verecek yapıya kavuşacağız, onun için çalışıyoruz. Başlangıcından bitişine kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diyerek sonlandırdı.