İŞSİZLİĞE ÇARE BULAN BELEDİYE

509

Ümraniye Belediyesi, İstihdam Merkezi 2010 yılından bu yana 21.510 vatandaşı 68.790 farklı işe yönlendirerek, binlerce vatandaşın kurumsal firmalarda iş başı yapmasını sağladı.  

Ümraniye Belediyesi Türkiye İş Kurumu ile birlikte yürüttüğü ve belediye bünyesinde kurulan İstihdam Merkezi aracılığıyla, iş arayan vatandaşlara iş, firmalara uygun personel ve mesleki eğitimi almak isteyen kişileri de; meslek edindirme kurslarına yönlendirerek, kariyer planlamalarını sağlıyor.

İşsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla Ümraniye ve İstanbul’un diğer bütün ilçelerinde yaşayan vatandaşları firmalarla buluşturan İstihdam Merkezi, 2010 yılından bu yana 21.510 vatandaşı 68.790 farklı işe yönlendirerek, binlerce vatandaşın kurumsal firmalarda iş başı yapmasını sağladı.

Ümraniye Belediyesi İstihdam Merkezi’ne başvurarak iş arayan binlerce vatandaş içerisinden Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavir firmasına yönlendirilen Celal Yiğit Muhasebe Meslek Elemanı, Özel Saraçoğlu Tıp Merkezi’ne yönlendirilen Yusuf Arslan Laboratuvar Teknikeri, CMC Cigna Finans Firmasına yönlendirilen Mustafa Akyol ve Levent Kahraman Müşteri Temsilcisi, Tisan Mühendislik firmasına yönlendirilen Bünyamin Metin Forklift Operatörü, KBC Grup Facillity Services firmasına yönlendirilen Merve Sadi de Yönetici Asistanı olarak çalışmaya başlayanlar arasından sadece bazıları.

Ümraniye Belediyesi İstihdam Merkezi’nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek için istihdam.umraniye.bel.tr adresinden, ister firma ister iş arayan vatandaş olarak kayıt yapılabiliyor. Gerekli bilgileri girip üyelik tamamladıktan sonra aranılan uygun personel veya en uygun işe başvuru yapabiliyor.