İmamoğlu’nun tatil paylaşımına tepki yağdı

1322

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’daki deprem bölgesine bir uğradıktan sonra Erzurum’a kayak yapmaya gitti. Tatil fotoğraflarını paylaşan İmamoğlu’na tepki yağdı.

Türkiye, Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ağlıyor. Yaşanan depremlerin ardından yaralar sarılmaya çalışılırken, birçok isim depremzedelere destek olmak için olay yerine gitti. Bakanlar depremden kısa süre sonra Elazığ’a giderken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da talimatlarını vererek ekipleri bölgeye sevk etti. Erdoğan bizzat Elazığ’a giderek vatandaşlarla görüştü, olay yerine incelemelerde bulundu ve hayatını kaybeden vatandaşların cenaze namazına katıldı.

Erdoğan’ın ardından muhalefetin 2023 seçimlerine hazırladığı CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Elazığ’a giderek vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

İmamoğlu’nun Elazığ’da kısa süre geçirip Tunceli’ye geçmesi büyük tartışmalara neden oldu. Ardından İmamoğlu’nun Tunceli’den de Erzurum’a geçip izne çıktığı ve tatile gittiği anlaşıldı. Seçildikten sonra 1 yıl içinde 3’üncü kez tatile çıkan İmamoğlu, büyük tepki çekti.