İMAMOĞLU, ”BELEDİYE’DE ÇALIŞAN İŞÇİLERDE SİZDEN USANDI”

348

Seçim çalışmalarına bugün Ümraniye’de devam eden CHP Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu, “Allah kibirden korusun herkesi. Kibirli olmamak lazım. Topluma güzel mesajlar vermek lazım. İnsanlar, güzel sözler duyunca çok mutlu oluyor” dedi.

CHP Ümraniye Adayı Cafer Aktürk ile birlikte Ümraniye Meyveli Bahçe Camii’nde Cuma namazı kıldıktan sonra seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, yine ılımlı ve olumlu mesajlar verdi. İki gün sonra seçim olacağını ve sandık güvenliğinin halen tartışıldığını vurgulayan İmamoğlu: ”Halkın dediği olur. Millet ne derse, o olur.’ diyen kendileri. Daha güzel bir sözü var. Bu sözün daha güzel bir şekli var. Mustafa Kemal Atatürk demiş ya, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ biz onu temsil ediyoruz. İki gün sonra milletin huzuruna çıkacağız. Tekrar devlet adamlığı görevine davet ediyorum. Bu süreçte hükümeti temsil eden kim varsa en tepeden yetkililere kadar, tedbir alsınlar. Sandık güvenliği konusunun hala tartışılıyor olması, bir utanç. O konuda gereğini yapsınlar. Başka konulara girmesinler. Aşar onları. Benim şahsımla, adamlığımla ilgili konular, onların dağarcığını aşar. Herkesin adamlığı, insanlığı herkesi aşar. Ben konuşmam mesela onlarla ilgili. Hiç kimseyle ilgili konuşmam. Ne yapacağımı anlatırım. Benim şahsımla ilgili yorum yapmak onları aşar. Gerek yok bu kadarına” dedi.

Ekrem İmamoğlu, “Belediyede çalışan işçiler de sizden usandı. Bırakın onları, zorla mitinge ve kahvaltıya götürmenizden sıkıldılar. Bütün Büyükşehir belediyesi çalışanlarına müjdeler olsun. Ben geliyorum ve sizlere ekmeğinizin karşılığını vereceğim. Sizleri baş tacı edeceğim. Emeğinizin karşılığını aldığınızı size hatırlatacağım. Onlar size sanki lütufmuş gibi emir veriyorlar. Ben ise size sadece işinizi yapın kardeşim diyeceğim. Aldığınız paranın hakkını verin, 16 milyon insana olan borcunuzu ödeyin bana hiçbir borcunuz yok” dedi.

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerde kendisini hakkında bugün söylediği sözlere ilişkin otobüste basın mensuplarının sorularını cevapladı. İmamoğlu, “Topluma güzel mesajlar vermek lazım. İnsanlar güzel sözler duyunca çok mutlu oluyor. Benim ne olduğunu tanıyan herkes çok iyi biliyor. Çok şükür bütün İstanbul’da tanıdı ve iyi biliyor. Bunları söylerken 1994 yılında kendisi seçildiği zaman olan pozisyonuyla benim pozisyonumu bir uzmana versin ve kontrol ettirsin. Ne kadar misli misli önde olduğumu da kendisi görecek” diye konuştu.