İBB yetkilileri Standart Pompa üretim tesislerini ziyaret etti…

426

4 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkileri Standart Pompa’nın Dudullu’daki üretim tesislerini ziyaret etti.

İBB Başkan Danışmanı Dr. Mehmet Çakılcıoğlu, İBB Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, İSKİ Su İnşaat Dairesi Başkanı Secaattin Varer ve İBB Başkan Danışmanı Teknik Asistanı Nahit Karaca katılımıyla gerçekleştirilen ziyaret süresince yetkililer, belediye projelerine yönelik ürünleri yerinde inceledi.

Türkiye’nin en büyük su temini çalışması olan Melen Projesi’nde su temininde kullanılacak olan pompaların üretim sahasını gezen yetkililer, test standında ürünler üzerinde yapılan çeşitli testleri gözlemlediler.

Dr. Mehmet Çakılcıoğlu, Türkiye’de dünya standartlarında üretim yapan global bir marka olan Standart Pompa’nın, şehir şebekelerinde kullanılan su temini, arıtma ve yangın söndürme sistemlerine yönelik ürünleri yüzde yüz yerli olarak üreterek dünya çapında 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor olmasından ve ülke ekonomisine sağladığı katkılardan dolayı gurur duyduklarını ifade etti.