Hava durumu uyarısı! İstanbul ve Ankara’ya fena geliyor

473

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu değerlendirmelerine göre, İstanbul’da yarın sabahtan itibaren hava sıcaklıklarının düşeceği ve kuvvetli yağış beklendiği uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji’nin son hava durumu tahminlerine göre, bugün Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Manisa çevrelerinde yağış bekleniyor. Son tahminlere göre, yağış beklenen yerlerde hava sıcaklığının da 4 dereceye kadar düşmesi tahmin ediliyor.

MUĞLA VE ANTALYA’YA DİKKAT!

Meteoroloji Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalacağı belirtilen açıklamada, yağışların; akşam saatlerinden itibaren Muğla çevreleri ile Antalya ve doğusunda kuvvetli olacağı uyarısında bulunuldu.

Rüzgarın güney yönlerden orta kuvvette eseceği, dalga yüksekliğinin de 2 metreye kadar ulaşacağı ifade edildi.

YAĞMUR VE KAR YAĞIŞI BEKLENEN YERLER?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin güney ve batısı ile zamanla doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Manisa çevrelerinin yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum’un yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu ve iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın: İç Anadolu’nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, Marmara ve Kıyı Ege’de Kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bugün (Pazar) Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı bekleniyor.

SICAKLIKLAR YAĞIŞLA BİRLİKTE 2-4 DERECE DÜŞECEK

Son hava durumu raporuna göre, hava sıcaklıklarının yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL 5 günlük hava durumu : Meteorolojinin yayınladığı son tahminlere göre İstanbul yarın yağmur altında olacak. Yağmurla birlikte hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Pazartesi gününü yağışlı geçirecek olan İstanbul’da Salı günü yağış kesiliyor. İstanbul’un 5 günlük hava durumu tahmini şöyle:

ANKARA 5 günlük hava durumu tahmini : Ankara için yapılan son hava durumu tahminine göre bugün parçalı bulutlu bir hava hakimken pazartesi günü yağış var. Ankara’da salı günü ise karla karışık yağmur bekleniyor. Çarşamba hava sıcaklığı eksilere iniyor. Ankara’nın 5 günlük hava durumu tahmini şöyle:

İZMİR 5 günlük hava durumu tahmini : İzmir için meteorolojinin yaptığı hava durumu tahminine göre yağışlar pazartesi günü de davam edecek. Yağmurla birlikte sıcaklıklarda düşüyor. 5 günlük İzmir hava durumu tahmini şöyle:

19 Kasım pazar gününün haritalı hava durumu tahmini de aşağıdaki gibi:

20 Kasım Pazartesi günü haritalı hava durumu tahmini :

21 Kasım Salı günü hava durumu:

22 Kasım Çarşamba günü yurt genelindeki hava durumu:

23 Kasım Perşembe günü hava tahmini: