HATİCE ABLA EV YEMEKLERİ YENİ YERİNDE HİZMETİNİZDE

178

Ümraniye’nin tanınmış simalarından ev yemeklerinde uzman Hatice Özyıldız (Hatice abla ev yemekleri) yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Açılışını Dudullu Esnaf Kefalet kooperatifi Başkanı Nilgün Kaplan’ın yaptığı Hatice abla ev yemekleri lokantası pandemi kurallarına uyarak gelen misafirlerini ağırladı.

Hatice abla ev yemekleri lokantasının sahibi Hatice Özyıldız bugünlere nasıl geldiğini şöyle anlattı.9 yıl önce bir yemek firmasında işe başladım. Çalıştığım iş yerinden ücretimi alamamaya başlamıştım. Benim bakmakla yükümlü evim ve çocuklarım var. Ben buna fazla dayanamazdım. Hatice Hanım için bu durum adeta hırsa dönüştü. Yanına bir ortak bularak ev yemekleri adı altında yemek sektörüne adım atan Hatice Hanım’ın hikayesi çok uzun sürmedi. İşlettikleri lokantanın geliri iki ortağa yetmediğini düşünerek ortaklığı sonlandırdı. Her türlü riski göze alarak dostlarının ve esnafın da destekleriyle Hatice abla ev yemekleri lokantasını açtı. Birkaç yıl içinde yaptığı lezzetli yemekleri Güler yüzüyle esnafın ve dışarıdan gelen müşterilerin vazgeçilmezi oldu. Bu zorlu mücadelede annesinin büyük desteği olduğunu söyleyen Hatice Hanım yeni mekanını Atakent Mahallesi İstiklal Caddesi Selçuk Sokak NO:17-15 adresinde açtı .Birbirinden lezzetli ev yemekleri et ve ızgara çeşitleri ve tatlılarla mideye hitap ederken Güler yüzü ve samimi karşılaması ile de gönülleri adeta fethetti.

Adeta bir kadın dayanışması var

 Eşi ve çocukları ile birlikte işlettiği Lokantası’nda çalışanlarının tamamını kadınlardan oluşturan Hatice Hanım adeta bir kadın Dayanışması olduğunu gösterdi. Her gün taze uygun fiyata bol çeşidi ile müşterilerini yeni mekanlarına bekliyor.

Ben istedim azmettim çok çalıştım çabaladım ve başardım. Tüm kadınlara söylemek istediğim kendinize inanın güvenin başarmanın sırrı kendinize olan inancınızdır dedi.