Hasan Can, “Anadolu Ana Dolu” Tiyatro Oyuncularıyla Buluştu

639

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Anadolu Ana Dolu” Tiyatro Oyuncularıyla Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı programında buluştu.

Geçtiğimiz hafta sonu, Ümraniye Belediyesinin Beyoğlu Grandpera Emek Sahnesinde gerçekleştirdiği ve yoğun katılımın olduğu, Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a kadın kahramanların anıldığı “Anadolu Ana Dolu” tiyatro gösterimi basında ilgi odağı oldu. “Anadolu Ana Dolu” tiyatro oyuncularıyla gerçekleşen kahvaltı programında Başkan Hasan Can’a Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Mustafa Küçükkapdan ve Türkân Öztürk de eşlik etti.

Anadolu Ana Dolu oyunu hakkında bilgi verdikten sonra konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, “Elbette bu oyun birçok kez tekrarlayalım diye düşündüğümüz bir oyun değildi. Fakat seyrettikten sonra birçok kez sergilemenin mümkün olduğunu hatta fayda sağlayacağını düşünüyoruz” dedi. 15 Temmuz sezonu ve önümüzdeki okul sezonunda da okullarda bu gösterileri göstermenin faydalığı olacağını söyleyen Başkan Hasan Can, “Bu milletin en önemli değeri çocuklarımızdır. Dünya milletlerinin çocuklarıyla yarışabilecek yetenekte çocuklarımız var. Çocuklarımızın geçmişini bilen nesiller olarak yetişmesine büyük ehemmiyet veriyoruz” dedi. “Anadolu Ana Dolu” tiyatro oyununun kostümleri hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, oyunculara sergiledikleri performanstan dolayı teşekkürlerini sundu.

Ümraniye Belediyesi olarak birçok önemli projeye bugüne kadar imza attıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, “Ortaya koyduğumuz her çalışmayı da gelecek kuşakların istifade etmesi adına ya kitaplaştırıyoruz ya da belgesel hâline getiriyoruz” dedi. Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi olarak bilim dünyasına sunulan 6-7 adet eser olduğunu, geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmaların da uzmanlar ve profesörler tarafından onaylı olduğunu söyledi. Özellikle Çanakkale Geçilmez çizgi filmi olmak üzere yapılan projelerin ulusal kanallarda ve yurt dışında da büyük yankı uyandırdığını sözlerine ekledi.