Güzel Şiir Okuma Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

680

Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen ortaokullar ve liseler arası Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan törenle verildi.

İlçede bulunan ortaokullar ve liseler arası düzenlenen Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda derece alan öğrenciler ödüllerini aldı. Ümraniye İmam Hatip Lisesi’nde yapılan ödül törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program Kuran tilavetiyle başladı. Ardından Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, şiir ve edebiyatın medeniyetimiz için öneminden bahsetti. Gökçimen daha sonra, başta Başkan Hasan Can olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise; “Okullar çocukların öğretiminin yanında temel değerler konusunda da eğitileceği yerdir. Eğitim tüm öğrencilerin manevi, tarihi ve millî değerler noktasında mücehhez olmasını sağlamaktadır” diyen Başkan Hasan Can, “Eğitim; öyle bir şey ki, sadece ailelere, öğretmenlere ve kurumlara bırakılamaz. Bu millî bir seferberliktir. Görevi ne olursa olsun herkesin, eğitim denince; gençlerin geleceğe hazırlanması söz konusu olunca, elini taşın altına koyması lazım” dedi. “Göreve geldiğimiz günden beri eğitime destek olduk” diyen Başkan Hasan Can, ardından, belediye tarafından eğitime katkı amaçlı yapılan projelerden bahsetti. Başkan Hasan Can, “Yol yaparsınız, bina yaparsınız eskir. Ama gençlere yapılan yatırım, en büyük yatırımdır.“Yarışmalara katılıp dereceye giren veya giremeyen tüm çocuklarımızı kutluyorum. Ayrıca jürideki öğretmenlere, idarecilere de teşekkür ederim. Bizim nazarımızda bu yarışmaya katılmak birinci olmak anlamına geliyor, hepsini kutluyorum” dedi. 15 Temmuz darbe gecesine de değinen Başkan Hasan Can, “Böyle yetişmiş gençler sayesinde atlattık” diyerek “Hepinizin Ramazan-ı Şerifi mübarek olsun” dedi. Başkan Hasan Can konuşmasının sonunda, Arif Nihat Asya’nın Dua isimli şiirini okudu.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “Çocukların ders dışında böyle şeylerle uğraşması çok güzel başta Başkan Hasan Can olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.   

Program protokolün öğrencilere hediye takdimi ile son buldu. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerden ilk üçüne UMRE veya Laptop+Kitap Seti, Dördüncü ve Beşinciye UMRE veya Laptop, mansiyon ödülü olarak ise 5 adet Laptop verildi.  Ayrıca her ortaokul ve lisede ilk beşe giren öğrencilerin birincisine cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın, dördüncü ve beşinciye ise tablet hediye edildi.