GÖKMASLI KÖYÜNDE MUHTEŞEM İFTAR ORGANİZASYONU

0
126

Gökmaslı Köyü Derneğinin düzenlediği iftar programı son yılların en güzel organizasyonu oldu.Tüm katılımcılar evlerinde iftar açar gibi sıcacık yemeklerini porselen tabaklarda yediler.İftar sebebi ile İstanbul’da yaşayan yaklaşık 1.000 Gökmaslı Köylüsü programda buluştu.

Gökmaslı Köy Derneğinin düzenlediği iftar programına MHP Genel Başkan Yardımcısı ve bölge milletvekili İzzet Ulvi Yönder, MHP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Ünlütürk, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve bölge koordinatörü Derviş Gökbörü Aksoy, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı, CHP İlçe Başkanı Şecaattin Güney, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, İyi Parti İlçe Başkanı Kahraman Koç,Şile Kent Konseyi Başkanı İBB Büyükşehir meclis üyesi Av Eren Özdemir, meclis üyeleri, Gökmaslı Köyünden MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Av. Kadir Can Karataş, Şader Başkanı Rahmi Çakar, muhtarlar, siyasi parti yöneticileri  ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Mükemmel Bir İftar Organizasyonu

Köy piknik alanını dolduran misafirleri öncelikle dernek Başkanı Süleyman Hilmi Eren karşıladı. Serin bir yaz akşamında yeşilliklerin içinde iftar saatinin gelmesini bekleyen tüm davetliler, bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. Okunan akşam ezanının ardından iftarlar açıldı, yemekler yenildi.

Yapılan duanın ardından Dernek Başkanı Hilmi Eren, “”Hoşgeldiniz” konuşması yaparak tüm protokolü tanıttı ve katılımcılara teşekkür etti.

Gökmaslı Köyünden olan MHP  İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Av.Kadir Can Karataş’a mikrofonu verdi.Kadir Can Karataş kendisinin Milletvekili adayı olmasında emeği geçen MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak,MHP İstanbul İl Başkanı M.Bülent Karataş ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye teşeşkkür etti ve köylülerinden ve Şileli hemşerilerinden destek istedi.

Daha sonra Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na konuşmasını yapmak için mikrofonu verdi. Tabakoğlu’da herkesi selamladıktan sonra Gökmaslı  köyü barajı ile ilgili yaptığı çalışmaları anlattı.Tabakoğlu Gökmaslı dernek Başkanı Süleyman Hilmi Eren ,Gökmaslı Köyü Muhtarı ve çevre köy muhtarları ile çok kez Ankara’ya gittik ve Orman Bakanımızı ikna ederek barajın Göksu üzerinde bir vadiye aktarılmasını ve bu çalışmayı İSKİ nin yapması konusunda ikna ettikğini ifade etti.İnşallah sonuç istediğimiz gibi olacak ve bu köylerimiz su altında kalmaktan kurtulacak.Bu çalışmaları yaparken 50 yıldır sorun yaşayan Darlık ve Esenceli köylerimizinde sorununu çözdük,bunuda hep beraber gerçekleştirdik.Bu sorunun çözümünde öncelikle AK Parti Şile İlçe Başkanım İlhan Ocaklı, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ve CHP genel sekreteri Akif Hamzaçebi’dende destek istedik ve bu destekleride aldıktan sonra AK Parti önerisiyle meclisten geçirerek bu iki köyümüzünde sorununu çözdük emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönder’e mikrofonu uzattı. Yönder, başta Gökmaslı köyü olmak üzere baraj konusunda köylülere çok yardımcı olduğunu, konuyu meclise taşıyıp gereğinin yapılması konusunda ciddi uğraş verdiğini ifade etti. Bu tarihi Türkmen Köylerimizin su altında kalacak olması beni çok üzdü.Bu vesile ile bu köyümüze defalarca geldim,ben kendimi Gökmaslı köyünden hissediyorum.Bir defasında geldiğimde Çataklı köyünden bir anne bana oğlum bizim köylerimiz,bizim manevi değerlerimiz,mezarlarımız su altındamı kalacak diye sordu.Ben bu annemin feryadını hiç unutamıyorum.Bende anne sen merak etme ben elimden geleni yapacağım ve sizleri bu dertten kurtaracağım dedim dedi.

Ev sahibi Dernek Başkanı Süleyman Hilmi Eren’de baraj konusunda kendileriyle birlikte koşturan, destek veren iktidardan muhalefete kadar herkese teşekkür etti.

Dernek Başkanı Süleyman Hilmi Eren bu iftar yemeğinin hazırlanmasında maddi ve manevi emeği geçen tüm dernek yöneticilerine ve organizasyonu kusursuz gerçekleştiren yemek firması CANI GÖNÜL firması sahibi Kevser Güneş hanıma teşekkür etti.

Köylülerin ve misafirlerin gecenin geç saatlerine kadar sohbetleri devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here