Genç Gelecek Merkezinden Tercih Döneminde Üniversite Adaylarına Büyük Hizmet

284

Sancaktepe Genç Gelecek, üniversite tercihleri yapan öğrencileri yalnız bırakmadı. 19-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşen üniversite tercih döneminde Genç Gelecek, öğrencilere Sancaktepe’nin çeşitli noktalarında danışmanlık hizmeti verecek.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında yıl boyunca üniversite sınavı yolunda zorlu bir maratondan geçen öğrenciler,sınavların ardından üniversite tercihleri ile hayatlarına yön verecekler. Tercihler, gençlerin doğru meslek seçimi için üniversite yerleştirmeleri açısından büyük öneme sahip.

19-29 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan üniversite tercih döneminde Genç Gelecek, bölgenin çeşitli noktalarında öğrencilere danışmanlık hizmeti veriyor.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’de Samandıra’da bulunan tercih danışmanlık noktasını ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.Başkan Döğücü Sancaktepe Belediyesi olarak yıl boyu Genç Gelecek Merkezleri’nde gençlerimizi Üniversite sınavına hazırladıklarını, tercih dönemimde ise öğrencilerin doğru tercihleri yapması konusunda yardımcı olmak amacıyla uzman öğretmenler eşliğinde ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti verdiklerini  belirterek “ Gayemiz Uzman eğitmenlerle tercih danışmanlık hizmetinde gençlere, doğru sıralamayla öğrencilerin istedikleri üniversitelere yerleşebilmesi amaçlamak” şeklinde konuştu.

 

Ücretsiz Danışmanlık hizmetleri, Samandıra Saat Kulesi önü,Yenidoğan Dörtyol Meydanı ve İbni Haldun Gençlik Merkezi’nde tercihlerin son günü olan 29 Temmuz tarihine kadar sürecek.