Ekrem İmamoğlu İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti

449

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başka adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.  Cumartesi günleri kurulan halk pazarını ziyaret eden İmamoğlu,  pazar tezgahının üstüne çıkarak kısa bir konuşma yaptı.

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu,İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu,Millet İttifakı Ümraniye Belediye Başkan Adayı Cafer Aktürk , İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanı Yakup Fındık ve CHP Ümraniye İlçe Başkanı İbrahim Can Kıran birlikte partilileri selamladılar.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, burada yaptığı kısa konuşmada Türkiye’nin bir çok bölgesinde CHP ile güç birliği yaptıklarını söyledi. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanlığı’nın ilk ve tek öncelikleri olduğunu söyleyen Kavuncu, “İnşallah 31 Mart gecesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacağız” dedi.

“BİZİM DERDİMİZ İSTANBUL’UN BU KÖTÜ GİDİŞİNE DUR DEMEK”
İmamoğlu ise, “İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etmekten büyük keyif alıyorum. Bizim derdimiz İstanbul’un bu kötü gidişine hep birlikte dur demek. O bakımdan İstanbul için birlikte ve omuz omuza çalışacağız. Sahada çalışacaksınız. Çalışmak zorundayız. Çok ama çok çalışacaksınız. İnanın en çok çalışanınız olacağım, göreceksiniz” dedi.

İzdihamdan İlerleyemeyen İmamoğlu, Pazarda Patates Tezgahına Çıktı

Ümraniye’de esnaf ve vatandaşları ziyaret etmek için Marmara Caddesi üzerine kurulan Cumartesi pazarı alanına gelen CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, izdiham nedeniyle yürüyemeyince, pazardaki patates tezgahının üzerine çıktı. Bu hareketin üzerine çevredekiler İmamoğlu’nu alkışlarla destekledi. İmamoğlu, kendisi için ‘İstanbul bizim’ isimli rap şarkı yazan gençlerle de tanışarak teşekkür etti.

İYİ Parti ilçe binasındaki programın ardından cumartesi pazarına yönelen İmamoğlu, burada kendisini görmek için bekleyen yoğun kalabalıkla karşılaştı. İmamoğlu’nun yanına gidip sohbet etmek ve fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar adeta izdihama neden oldu. Cumartesi pazarındaki esnafı tek tek ziyaret etmeyi planlayan İmamoğlu, yürümekte güçlük çekince, Pazardaki patates tezgahına çıktı. İmamoğlu’nun bu hareketine çevredeki vatandaşlar, alkış ve ıslıklarla destek verdi. İmamoğlu, tezgah üzerinden vatandaşlara seslenerek, “Ben pazarı gezmek istedim, ama müsaade etmiyorsunuz, pazarcı bizi affet kusura bakma, hakkınızı helal edin. Sizin için çalışmak istiyorum, pazarcı beni duysun, Allah işinize bereket versin” dedi.

“Allah şahit kirli siyasetten uzak duracağım”

Pazar tezgahından halka hitap eden İmamoğlu, “Şu anda beni bu kadar sevgi ve saygıyla karşılamanız yüreğimi o kadar büyüttü ki, kendimi size o kadar sorumlu ve mesul görüyorum ki, Allah şahit sizin için çok çalışacağım. Hemşehriniz, kardeşiniz, arkadaşınız, evladınız olarak söylüyorum. Ben pazarcının da emeklinin de işsizin de garibin de, herkesin yanındayım. Size bir söz daha vereceğim. Ben tek bir gün kötü söz kullanmayacağım. Tek bir gün bende kötü bir yüz görmeyeceksiniz, her gün yüzüm gülecek. Size tebessümle bakacağım. Allah şahit size söz veriyorum, kirli siyasetten uzak duracağım. Bu seçimin sonunda iyilik, sevgi ve saygı kazanacak” diye konuştu.

İmamoğlu’na genç rapçilerden jest

Ümraniye’deki ziyaretleri sırasında İmamoğlu, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildikten sonra kendisi için rap şarkı yazan Umut Çoban ve Erdem Kaya isimli genç rapçilerle de tanıştı. “İstanbul bizim” isimli şarkıyı yazan gençlerin bu jestine teşekkür eden İmamoğlu, “Biz de bu şarkıları seçim otobüsünde zevkle dinleteceğiz” diyerek karşılık verdi.