Ece Seçkin ve Ozan Doğulu Beylikdüzü’nde sahne aldı

528

BEYLİKDÜZÜ Belediyesi’nin düzenlediği 4. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda Ece Seçkin ve Ozan Doğulu sahne aldı. 15 yıldır yaşadığı yerde sahneye çıktığını söyleyen Seçkin’e ekibi binlerce seyircinin önünde doğum günü sürprizi yaptı.

Beylikdüzü 4. Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Dün akşam Beylikdüzülü vatandaşlarla bir araya gelen Ece Seçkin-Ozan Doğulu yoğun ilgi gördü. Sahneye tezahüratlar eşliğinde çıkan Ece Seçkin, “15 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyorum ve yaşadığım yerde sahnedeyim. Buradaki herkes benim komşularım” dedi.


Ece Seçkin’e sahnede doğum günü sürprizi

Seçkin’i tebrik etmek için sahneye gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Müthiş bir enerji alıyorum. Çok güzel bir kalabalık görüyorum. Hepinizi çok seviyorum. İyi ki varsınız” diyerek

Ozan Doğulu ve Seçkin’e plaket takdim etti. Takdimin hemen sonrasında Ece Seçkin kendisine yapılan doğum günü sürprizi ile sevinç ve şaşkınlığı bir arada yaşadı. Bu özel ana Başkan İmamoğlu ve binlerce seyirci tanıklık etti.


Çardak Altı’nda evde demokrasi konuşuldu

Konser öncesi ise Beylikdüzü’nde Pelin Batu Moderatörlüğü’nde süren Çardak Altı Sohbetleri’nin bir yenisi daha gerçekleşti. Her biri kendi alanında uzman eğitimciler Özge Doğar,  Bahar Eriş, Şebnem İşigüzel eğitim sistemi, ebeveyn-çocuk iletişimi ve evde demokrasi konusunu el aldı. Katılımcıların arasında çocukların da bulunduğu sohbette bilhassa anne babalar söyleşiyi dikkatle dinledi. Çocukların deyim yerindeyse Arap atı gibi koşturulduğu bir eğitim sistemi içinde oldukları, bu durumun çocuğun kendi yeteneklerini keşfedebilmesinin önünde engel teşkil ettiği ifade edildi.


Çocuğun ilk mezun olduğu yer aile

Demokrasi kavramının ailede başladığını belirten konuşmacılar, çocuğun ilk mezun olduğu yerin aile olduğuna dikkat çekti. Çocukların haklarına saygılı davranılabilirse gerçek bir demokrasiden bahsedilebileceği ortaya kondu. Davranış modellerinin küçükler tarafından taklit edildiği ifade edilerek, oturtulması istenen davranışın önce anne-babada gözleniyor olması gerektiği hatırlatıldı. Söyleşinin sonunda ebeveyn ve çocuk ilişkisinin önemini bir kez de kendi vurgulayan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuklara teşekkürlerini sunarak, çiçek ve plaket takdim etti.