Dünya Masterler Barış Kupası Kosova’da düzenlendi

448

 Prizren Veteranlar Spor Kulübü’nün girişimiyle Dünya Masterlar Barış Kupası’nın 3’üncü ayağı Yunanistan ve Bulgaristan’ın ardından Kosova’da gerçekleşti. Dünya Barış Kupası Ulusal Masterler Futbol Turnuvası kapsamında Türkiye’de her yıl düzenlenen turnuva, Kosova’nın Prizren şehrinde düzenlendi. Ege Üniversitesi Masterler Futbol Takımı yanı sıra, Alman askerleri ile Liriya ve Prizren kulüpleri arasında düzenlenen turnuva iki gün sürdü. Konuyla ilgili DHA’ya konuşan Ege Üniversitesi Masterler Futbol Takımı temsilcisi Ahmet Gök, amaçlarının dünya barışına katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Türk teknik dörektör Şensoy, “Bu tür turnuvalar dostluğu daha da çok pekiştiriyor”

Prizren asıllı Türk teknik dçrektör Naci Şensoy da, İzmir’den gelen misafirleri karşılamak knedisi için bir onu olduğunu. Bu tür turnuvaların daha sık düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Şensoy, Tğrkiye ile Kosova arasındaki dostluğun daha da pekişeceğini söyledi.

Ödüller takdim

Turvuna kapsamında Ege Üniversitesi Masterler Futbol Takımı ile Kosova’da KFOR barış gücünde görevli Alman askerleri karşılaştı. Turnuva sonunda Prizren Veteranlar Spor Kulübü Başkanı Blerim Şişko dereceye giren takımlara ödüllerini verdi.

DHA