DES SAHNE KAPILARINI AÇTI!

388

Yepyeni bir sezonda birbirinden başarılı oyunları izlemek isteyen tiyatro severler Des Sahne’de buluştu!

Tiyatro severlerin ilgiyle beklediği DES Sahne,İlk Kez 23 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de DES Sanayi Sanayi Sitesi Yönetim binasında İstanbul Kumpanyası’nın oyunu “Varyemez” ile sezona coşkulu bir giriş yaptılar. Sanatseverler sanayinin nabzının tutulduğu İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Des Ticaret Merkezinde ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleşen şık bir açılış kokteyli ile sezona merhaba dediler. 385 izleyici kapasiteli DES Sahne’de sezon boyunca çeşitli oyun ve gösteriler sahnelenecek. Biletler Biletix’ten, DES Sahne’den ve We’ll Club Spor ve Yaşam Merkezinden temin edilebilecek.

Des Sahnenin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Öztürk yaptı. Öztürk sözlerine ünlü tiyatro yazarı Haldun Taner’in bir cümlesi ile başladı.’’Tiyatro olmasaydı insanoğlu çok eksik ve güdük kalırdı’’Çok amaçlı bir kültürel etkinlik alanı olarak tasarlanan DES Sahneyle bölgemize böyle değerli bir hizmet veriyor olmaktan onur duyuyoruz.Tiyatro sanatına ve tiyatronun tanıtımına yarar sağlayacağına inandığımız bu salonun açılış etkinliğine katılımınız bizleri yüreklendirdi.Katkıda bulunan ve emeği geçen kurum,yönetim ve denetim kurulu üyelerim ile tüm personelime şükranlarımı sunarım dedi.

Fransız oyun yazarı Moliere’in dünyaca ünlü komedisi “Cimri” piyesi, 2019 tiyatro sezonunda İstanbul Kumpanyası tarafından “Varyemez” adı ile uyarlanarak sahneye taşınacak. Binnur Şerbetçioğlu oyunu günümüz Türkçesiyle seyirciye aktaracak ve aynı zamanda oyunun yönetmenliğini de üstlenecek. Azarya Varyemez karakterini “Tarık Şerbetçioğlu”, Lea rolünü ise “Binnur Şerbetçioğlu hayata geçirirken, 6 sezondur tiyatro seyircisinin beğenisini kazanmış İstanbul Kumpanyası’nın değerli oyuncuları ikiliye eşlik edecek.

Binnur Şerbetçioğlu ve Tarık Şerbetçioğlu tarafından 2011- 2012 sezonunda kurulan İstanbul Kumpanyası; klasik, çağdaş, yerli ve yabancı piyesleri tarafsız, anlaşılır, samimi bir dil ile yorumlarken; sevgi ve saygı ile bütünleyip genç ve güçlü kadrosu ile seyircisine sunmaktadır. Çocuk seyircileri de hep baş tacı ederek seçkin ve seviyeli oyunlarla buluşturmayı ilke edinen İstanbul Kumpanyası ile sanatseverler unutamayacakları sanat dolu bir sezonu Des Sahne’de yaşayacak.

DES SANAYİ SİTESİ

1987 yılında Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde 360.000m2 genişliğindeki arazi üzerinde inşaatına başlanan Des Sanayi Sitesi’nde bugün 847 müstakil işyeri faaliyet göstermekte;12.000 istihdam kapasitesi ile sektörün gelişme ufkuna uygun bol ışıklı geniş caddeleri, sokakları, siteye özel bir ferahlık kazandıran geniş yeşil alanları ve hijyenik çalışma mekanları ile sanayi sektörünün cazibe odağı konumunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de sanayinin gelişmesinde büyük katkılarıyla faaliyetine devam eden Des Sanayi Sitesi, 2019 yılı ile birlikte sanata verdiği önemi destekleyecek birçok başarılı projeye imza atmayı hedeflemektedir.